Yücaoğlu'ndan lüks yurt yatırımı

TÜSİAD YİK Başkanı Erkut Yücaoğlu gayrimenkule de el attı. 3.5 dönümlük arazi üzerinde 300 kişilik lüks yurt projesi yapacak Yücaoğlu'nun bir sonraki adımı da huzurevi olacak

Giriş Tarihi: 2.9.2013
1992'den bu yana Map&Turkuaz Şirketler Grubu'nda enerji, havacılık, turizm ve dış ticaretle ilgili şirketlerini yöneten TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Erkut Yücaoğlu oğullarıyla birlikte gayrimenkul işine de girdi. Özellikle ticari alanda faaliyet göstermeye hazırlanan Yücaoğlu, 'Silahtarağa Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi' 22 Ağustos tarihinde 14 milyon 250 bin TL sermayeyle kurdu. Şirketin ilk işi ise, Yücaoğlu'na ait İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu yanında 3.5 dönüm arazi üzerinde lüks yurt projesi yapmak bulunuyor.

Sırada hu zurevi var

300 kişilik yapılması planlanan yurt projesi 15-20 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilecek. Ekim ayında inşaatına başlanacak projenin 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Daha önce turizm alanında birkaç projeye imza attıklarını belirten Erkut Yücaoğlu, rotayı gayrimenkul sektörüne kırdıklarını ve bu alanda önümüzdeki yıllarda daha ağırlıklı faaliyet göstereceklerini söyledi. Yücaoğlu, "Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da nitelikli öğrenci yurdu olarak bir eksiklik olduğunu görüyoruz. Yurt projeleri dışında, yaşlılar için huzurevi ve rehabilitasyon merkezlerine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bir sonraki adımda da bu alandaki projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Oğullar da yönetimde
Erkut Yücaoğlu yönetimindeki Silahtarağa Gayrimenkul Yönetim Şirketi'nde, Ayşe Nilgün Yücaoğlu, Bedii Can Yücaoğlu ve Melih Murat Yücaoğlu görev alacak. Şirketin faaliyet alanları arasında, her türlü gayrimenkul projesi hayata geçirmek bulunuyor. Bu kapsamda özellikle siteler, plazalar, soğuk hava depoları, tatil köyleri, turistik tesisler, organize sanayi bölgeleri spor kompleksleri inşa edilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yücaoğlu'ndan lüks yurt yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN