Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beylikdüzü'ne 250 milyon $’lık dev proje

Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı, Beylikdüzü'nde bin 471 konutluk dev projeye imza atıyor. 250 milyon dolarlık proje iki etaptan oluşuyor. Fiyatlar ise 106 bin ila 565 bin lira arasında değişiyor

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık deneyimiyle binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığı Beylikdüzü'nde yeni bir soluk olacak Kalekent Konut Projesi'ni hayata geçiriyor. Ortakların hedefi 106 bin'den başlayıp 565 bin TL'ye varan fiyatlarla, yüzde 1 KDV uygulayarak yatırımcılara ev sahibi olma fırsatı sunmak. Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, "Daha satışa çıkmadan yoğun taleple karşılaştık. Konutların yüzde 10'unun satışını gerçekleştirdik" dedi. Metin Gül, lansman dönemine özel indirimli fiyatlar sunduklarını belirterek, 15 gün sonra fiytın yüzde 10 artacağını söyledi. Hafriyat işlemlerinin başladığı projeyi 2015'te tamamlayarak sahiplerine teslim edeceklerini bildiren Gül, proje tamamlandığında en az yüzde 50 prim yapacağını sözlerine ekledi.

Ağa'nın müşterisi geldi

Bugüne kadar bitmiş projelerinden yabancılara 100 konut sattıklarını belirten Metin Gül, yenilerine de talep geldiğini söyledi. Özellikle Arap yatırımcıların bitmiş konutlara yöneldiğini ifade eden Gül, "Ağaoğlu'nun Dubaili müşterilerinden projelerimize de talep geldi. Ancak, bireysel satışın dışında toplu alım yapıp pazarlamak istiyorlar" diye konuştu.

İşbirliği devam edecek
Arazi sahibi 3S Kale Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Alp Gürün de gayrimenkul sektöründe geçmişi uzun yıllara dayanan Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığıyla işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyet dile getirdi. Beylikdüzü'nde yeni bir kent kurulacağını belirten Mevlüt Alp Gürün, Gül İnşaat ve Liv Yapı ile işbirliğini ileride başka projelere de taşımayı düşündüklerini sözlerine ekledi. Liv Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Seda Aydın da, projeyi hazırlarken çevre şartlarına azami dikkat gösterdiklerini söyledi. Aydın, arsanın yüzde 73'ünü yeşil alan, bahçe ve havuzlara ayırdıklarını belirterek, "Bloklar 8 katı geçmeyecek. Aralarındaki mesafeler de 15'ten 200 metreye kadar değişkenlik gösteriyor" diye konuştu.

Aidat metrekaresi 1.5 TL olacak
Proje kapsamındaki sosyal işletmelerin idaresi Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı tarafından yürütülecek. Böylelikle markalı konut alan tüketicilerin en büyük şikâyeti olan yüksek aidat sorunun da önüne geçilecek. Kalekent Konut Projesi'nde aidat fiyatları, metrekaresi 1.5 TL'den hesaplanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beylikdüzü'ne 250 milyon $’lık dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN