Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'dan cesaret aldı Bursa'ya 'Prestij' katacak

Bak Yapı, İstanbul Prestij Park'ın yüzde 50'sini 3 ayda sattı. Ferhat Bakgör, ikinci prestij projesini 175 milyon liralık yatırımla Bursa'da hayata geçireceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.9.2013
İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın sürede Bursa, Sakarya ve İzmir'de nitelikli konutlar üreten Bak Yapı, Prestij Park projesiyle İstanbul pazarındaki yerini de sağlamlaştırdı. Şirket, Esenyurt'ta hayata geçirdiği projede inşaatın yüzde 40'ını tamamlarken, 3 ayda da konutların yarısını sattı. Bak Yapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör, İstanbul Prestij Park'tan aldıkları cesaretle yeni projeler için arsa arayışına yöneldiklerini belirterek, "Diğer şehirleri boş bırakmayacağız" dedi. Şirketin ilk rotası ise Çanakkale ve Bursa olacak.

Yüzde 80 prim ya pacak

Ferhat Bakgör, ilk teslimlerin Aralık 2014'te başlayacağı İstanbul Prestij Park projesinde, bölgedeki pek çok şantiyenin aksine satış ve güven sorunu yaşamadıklarını anlattı. Bakgör, "Bazı firmalar projeye başlamadan önce ruhsat ve tapu işlerini halletmedikleri için çok sıkıntı yaşadılar. Biz her zaman önce ruhsatımızı çıkartırız sonra tapudan kat irtifaklarını alırız. Dolayısıyla satışa çıkmadan her şeyimiz hazır olur. Bu çalışma tarzımız, bize özel bir avantaj sağladı" dedi. Projenin yüzde 10'unun yabancılara satıldığını da anlatan Bakgör, yatırım tamamlandığında yüzde 70-80 arasında prim yapmasını beklediklerini. Konutlara yurtdışından da talep geldiğini anlatan Bakgör, "Müşterilerimiz konutların yüzde 10'unu İstanbul Prestij Park'ın yerini bile bilmeden satın aldılar. Bu da şirketimizin 20 yılı aşkın zamandır oluşturduğu güvenin bir kanıtı olarak bizleri mutlu etti" dedi.

Proje kasımda satışa çıkacak
Bursa Prestij Modern projesi, 13 bloktan oluşuyor. Lansmanı kasım ayında gerçekleştirilecek projede 918 konut ve 40 işyeri bulunacak. Toplam 175 milyon TL yatırım değeri olan proje 2015'te tamamlanacak. Çanakkale'de ise bir öğrenci apartına başlayacaklarını anlatan Bakgör, projenin 13 dönüm arazi üzerinde, 140 daireden oluştuğunu söyledi. Ferhat Bakgör, lansmanının ise aralık ayında gerçekleşeceğini söyledi.

En küçük daire 90 metrekare
Şirketin halen satış ve inşaatını sürdürdüğü İstanbul Prestij Park projesi, 103 bin 800 metrekare alanda 26 bloktan oluşuyor. Yaklaşık 350 bin metrekare inşaat alanına sahip dev projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri mevcut. En küçük dairenin büyüklüğünün 90 metrekare olarak belirlendiği projede 1+1 dairelerin satış fiyatı 129 bin ila 139 bin, 2+1'ler 159 bin, 3+1'ler ise 199 bin ila 269 bin TL arasında değişiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'dan cesaret aldı Bursa'ya 'Prestij' katacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN