Dubai'de ortak bereketi

Giriş Tarihi: 10.10.2013

Dubai'deki Cityscape Fuarı Türk gayrimenkul firmaları ile Arap yatırımcılar arasında önemli anlaşmalara sahne oldu. Blok satışların yanı sıra ortak iş yapma teklifleri de gündeme geldi

Dubai'deki Cityscape 2013 Fuarı'nın en büyük ikinci katılımcı ülkesi Türkiye, Araplar'ın ilgi odağı oldu. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları Türk firmalardan blok ve proje satın almak istedi. Bunun için ön anlaşmalar dahi imzalandı.

Ege Yapı Yön. Kur. Başk. İnanç Kabadayı:
Yatırımcılardan ortak iş yapma teklifleri alıyoruz. Daha çok otel ve alışveriş merkezi işletmesiyle ilgileniyorlar.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes:
Fuarda hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar var. Hepsi İstanbul'u çok iyi tanıyor. İş GYO olarak üç yeni projeye başlıyoruz. Bunların ilki Kartal projemiz. 2014'ün ilk ayında lansmanını yapacağımız bu proje 300 bin metrekare inşaat alanına sahip. Ticari konut ve ofislerin yer aldığı projede ilk kez yabancılara satış yapacağız.

Bakyapı Genel Müdürü Ferhat Bakgör: İstanbul'
da 2 bin 400 konutluk İstanbul Prestige Park projemizin 22 konutunu Birleşik Arap Emirlikleri'nden Rasel Hayme Emirliği şeyhi Ahmed Al Humeyd bin Qasımi satın aldı. Beylikdüzü'ndeki projemizden ise Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar büyükelçileri ile bakanlar konut aldı. En az 100 konut satımı için ön anlaşma yapmayı amaçlıyoruz.

Eroğlu İnş. Yön. Kur. Baş. Nurettin Eroğlu:
Skyland İstanbul'da yer alan projemiz için Körfez'den bir otel zinciriyle görüşüyoruz. Bu projemizin tamamı için bir yatırımcıdan teklif aldık. Bin konutluk bu projenin 300'ünü sattık, kalan 700 konut için teklifleri değerlendiriyoruz.

Çinli ve Ruslar bile kapıya geldi
Torunlar GYO, toplam yatırım tutarı 2.2 milyar doları bulan Torun Center ve Mall Of İstanbul projelerini fuarda tanıttı.
Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel, Katarlı iki yatırım grubuyla görüştüklerini söyledi. Karayel, bu grupların Türkiye'de ortak proje yapmak istediklerini aktardı.
KLK Yapı, Büyükçekmece'de göl manzaralı 44 villadan oluşan Valle Lacus projesini Dubai'de müşterilerinin beğenisine sundu. KLK Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Kulak, Arap, Rus ve Çinli yatırımcılardan ortaklık teklifi aldıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai'de ortak bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN