Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgöl dönüşüyor

Gaziosmanpaşa'nın uyuşturucu operasyonlarıyla ünlü mahallesi Sarıgöl, tam gaz dönüşüyor. Belediye Başkanı Erol, "Artık çete savaşları değil havuz keyfi yapılacak" dedi

Giriş Tarihi: 21.10.2013
İstanbul'da bir zamanlar uyuşturucu operasyonlarıyla gündeme gelen, ancak şimdi kabuk değiştiren Gaziosmanpaşa Sarıgöl'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol, bölgedeki günlük yaşamla birlikte kentsel dönüşümü SABAH'a değerlendirdi. Erol, "Bir zamanlar çete savaşlarını seyredenler artık havuzda keyif yapacak" dedi. İstanbul'un depreme yakalanmadan kentsel dönüşümü tamamlaması gerektiğini belirten Erol, şöyle konuştu: "Gaziosmanpaşa'da zemini en kötü, kamusal mülkün en fazla olduğu Sarıgöl'de 393 hektarlık alan seçtik. Kentsel dönüşümde emsal 2.5 olacak dedik. Bitişik yapı olmayacak. Binalar site tarzı yapılarak okul, cami ve yeşil alan için yeni alanlar açılacak."

HER BİNAYA OTOPARK
Yeni yapılacak her apartmanın altında kapalı otopark bulunmasını zorunlu kıldıklarını belirten Erol, bölgedeki bütün projelerin bakanlıktan onay aldığının altını çizdi. Sarıgöl'de kentsel dönüşüm master çalışması için bir İngiliz firmasından destek alınıyor. Gaziosmanpaşa'da yoğunluğu artırmak istemediklerini vurgulayan Erol, çalışmaları şöyle anlattı: "En yüksek emsal planımız 2.6 olacak. Ancak 14 kat çıkmak zorundayız. Eğer birileri çıkıp 30 katlı otel ya da plaza yapmak isterse bu talebi bakanlığa ileteceğiz. İzin çıktığı taktirde böyle bir bina yapılabilir elbette. Proje tamamlandığında bölge modern okullar, camiler, kültür merkezleri ve yeşil alanlara kavuşacak. Gaziosmanpaşa'nın altyapı sorunu da kalmamış olacak."

EVİ DENİZ GÖRENE, DENİZ MANZARALI DAİRE VERİLECEK
Belediye olarak kaliteli bina yapılması ve vatandaşa hakkının bire bir verilmesini önemsediklerini kaydeden Erol, "Vatandaşımızın kaç metrekare yeri varsa o büyüklükte yeni daire verilmeli. Ben ilçemde yaşayan vatandaşıma sadece sosyal konut değil özel sektörün yaptığı gibi lüks binalar verilmesini de istiyorum" dedi. Sarıgöl'de oturanların her türlü konforu hak ettiğinin altını çizen Erhan Erol, "Kentsel dönüşümden etkilenen vatandaşımızın evi caddeye bakıyorsa cadde cepheli, deniz görüyorsa deniz manzaralı daire vermek zorundayız. Otopark ve sosyal alan da vatandaşımın ayrıcalıklarından olacak" diye konuştu.

KİRACI MAS RAFLA RI DA BELE DİYEDEN
Erol, "3 bin vatandaşımız kiraya çıkarıldı. Kirada belirli bir standardımız bulunmuyor. 600 ile 900 lira arasında kira bedeli ödüyoruz. Ayrıca evini taşıyanların taşınma paralarını da biz karşılıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgöl dönüşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN