Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Westside tanıtımsız 300 ev sattı

Beylikdüzü'nün merakla beklenen projesi Westside İstanbul satışa çıktı. 500 milyon liralık yatırımla inşa edilecek proje, henüz satışa çıkmadan 300 daire sahibini buldu.

Giriş Tarihi: 13.11.2013
Şahinler Holding'in uzun süredir üzerinde proje geliştirmek için çalıştığı Beylikdüzü'ndeki arazisinde sona gelindi. 73 bin 800 metrekarelik arazide Westside İstanbul projesi yükselecek. Şahinler Holding, yaklaşık 7 yıl önce bu arazide proje geliştirmek için Koreli bir grupla işbirliğine gitmişti. Ancak, bu işbirliğinden sonra dünyada patlak veren kriz nedeniyle beklemeye geçen Şahinler Holding, şimdi yanına Uzman İnşaat, Beyaz İnşaat, Mutlu İnşaat, Mes Turkuaz ve Mes İnşaat'ı alarak projeye yeniden start verdi. Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla inşa edilecek Westside İstanbul'da bin 152 konut ve 24 bin metrekarelik ticari alan yer alacak. Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, yatırımla ilgili şunları söyledi: "Şu ana kadar 2 bin 400 adet talep aldık. Ön satışlarda 150 daire satışı öngörmüştük ama bir günde 300 ev sattık. Dubai Cityscape fuarına katılmamızda satışlar da etkili oldu. Yabancı yatırımcılardan talep var. Ancak önce Beylikdüzü'ndeki müşterilerimizin taleplerini karşılayacağız."

109 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Projede stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor. Stüdyo daireler 109 bin, 1+1'ler 167 bin, 2+1'ler 231 bin, 3+1'ler 385 bin, 4+1'ler ise 553 bin liradan başlıyor. Teslimi 36 ay sonra yapılacak projeden 1 milyar lira hasılat elde edilmesi bekleniyor. Uzman İnşaat'ın sahibi Selahattin Özgül, Dubai'de geçtiğimiz ay düzenlenen Cityscape fuarına katıldıklarını hatırlatarak, şu bilgileri verdi: "Cityscape'te ütopik projeler arasında Westside İstanbul, değerli bir konut projesi olarak öne çıktı. Burada bireysel ve blok olarak satın alma anlamında çok talep aldık. Ancak satış gerçekleştirmedik. Şimdi yabancılara 200-250 daire satabiliriz."

TİCARİYE TALİPLER

Ticari üniteleri yabancı bir grubun komple almak istediği bilgisini veren Selahattin Özgül, "Bölgeye ve projeye hizmet eden bir yapı kurmak istiyoruz. Bu nedenle, mağaza karmasını biz kuralım. Siz satın almayı yapın diye teklifte bulunduk" diye konuştu.

KRİZ ÇIKINCA KORELİLER ÇEKİLDİ

Şahinler Holding'in bu arazisinde geçtiğimiz yıllarda da proje gerçekleştirilmek istenmiş ancak beklenen adım atılamamıştı. Kemal Şahin, arazide Koreli bir grupla çalışma yaptıklarını ve projelerin dahi çizildiği bilgisini vererek, "Ancak 2008 krizi araya girince, bu firma da çekildi. Projeyi gerçekleştirmek bugüne kısmet oldu. Hem Beylikdüzü daha değerlendi hem de güzel bir ortaklık yapısı kurduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Westside tanıtımsız 300 ev sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN