Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Evin en popüler yaşam alanı mutfak oldu"

Eskiden sadece hanımların kullandığı mutfakların bugün önce oturma odaları, ardından salonla birleşmesi sonucu mutfaklar evin en önemli yaşam alanı haline gelirken, bu alanda hizmet veren markalar da günün en son teknolojini yakından takip ederek güçleniyorlar.

Giriş Tarihi: 5.12.2013 17:53 Güncelleme Tarihi: 16.12.2013 10:46
Cuccinella Mutfak Yönetim Kurulu Üyesi Alper Tutar, mutfakların en popüler yaşam alanı haline gelmesi nedeniyle dünyada yükselen yeni trendin içinde oturma grubu, kütüphanesi, tv ünitesi bulunan mutfaklar olduğunu söyledi.

İster kalabalık aile olsun ister yalnız yaşayan ya da yeni evli çiftler olsun mutfakta yaşamın hayatı kolaylaştırdığını vurgulayan Tutar, "Lüks konut projelerinde özellikle son yıllarda adalı modeller, kütüphane ve tv üniteleri ile projelendirilen mutfaklar çok talep görüyor" dedi.

MİSAFİRLER DE MUTFAĞI SAMİMİ BULUYOR

Birçok ev sahibinin artık misafirlerini de mutfakta ağırladığını belirten Tutar, "Evlerin misafir odaları artık popüler değil. Televizyonlardaki yemek programlarının mutfaklarda yapılması ve gözalıcı dekorasyonlar artık herkesi cezbediyor. Eve misafir geldiğinde mutfakta sohbetetmek daha samimi ortam yaratıyor. Bu edenle artık herkes en fazla evinin mutfağına özen gösteriyor" diye konuştu.

Alper Tutar, günümüzde daha fonksiyonel dolaplara ilginin arttığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Kalkar kapak dediğimiz çift açılır kapaklar, yavaş kapanan menteşe kapaklar, yavaş kapanan frenli çekmeceler, aynı andan açılıp aynı anda kapanan aventos kapak sistemleri günümüzün trendlerini oluşturuyor. Bunların kumandalıları da var. Yeni ve lüks konut projelerinin hızla üretilmesi sektörü de hareketlendirdiği gibi birçok aile de mutfağını yeniliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Evin en popüler yaşam alanı mutfak oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN