Körfez'den 500 milyon dolarlık fon 'ev'e geldi

Giriş Tarihi: 6.12.2013

CNR Emlak 2013 Fuarı, Arap yatırımcının akınına uğradı. Geçen yıl ilki düzenlenen fuarda 120 milyon dolarlık alım yapılırken, bu yıl rakamın 500 milyon dolara çıkması bekleniyor

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen Emlak 2013 Fuarı, büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen 'Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı'nın ikincisine, ağırlıklı olarak Suudi Arabistan'dan gelen yatırımcılar katıldı. Konferansta 120 milyon dolarlık alım yapılırken, bu yıl fuar boyunca rakamın 500 milyon doların üzerine çıkması bekleniyor.

10 bin ziyaretçi bekleniyor

Eğitim, sağlık, turizm ve gayrimenkul alanlarında hizmet sunan Suudi Daleel Group ile ortaklaşa 'Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı'nın düzenlenmesi, fuarda Suudi yatırımcıların ağırlık kazanmasını sağladı. Daleel Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah, fuarda sergilenen projelerin büyük fırsatlar sunduğunu belirtti. CNR Holding CEO'su Cem Şenel, 4 gün sürecek fuara, AB ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Rusya, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt ve İran'ın da aralarında bulunduğu ülkelerden 10 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Fransa, Dubai ve Almanya'da düzenlenen uluslararası fuarlarla aynı düzeye gelmeliyiz" dedi.

Zeytinburnu'na yabancı ilgisi

Emlak Konut açısından 2013'ün hedeflerinin üzerinde geçtiğini söyleyen Kurum, 24 Aralık'ta ihaleye çıkacak Zeytinburnu arazisine Türk müteahhitlerin yanı sıra yabancılardan da ilgi olabileceğini söyledi. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, son aylarda İran ve Suudi Arabistan'dan yatırımcıların ilgisinin arttığına dikkat çekti. Demir, "Genelde Ortadoğulu yatırımcılar fuarlarda alım yapmazlardı ancak Suudiler sıcağı sıcağına alım yapıyor. Şu ana kadar 5 daire satışı yaptık, gün içinde 15 daire hedefliyoruz" dedi. Demir, fuarın Suudi Arabistan'da çok tanıtıldığını bu nedenle ziyaretçilerin yüzde 85'inin yabancı olduğunu söyledi.

Dev projeler vitrine çıktı
Fuarda sergilen projeler arasında Tema İstanbul, Avrupa Konutları
(Artaş), Bakırköy 46/Maslak 1453/my Home, İstanbul Prestij Park,
Soyak Evostar, Metropol İstanbul, Vadi İstanbul, Deluxe Suits,
İstanbul Loft, Gölmahal, Referans İstanbul, GüneşliPark, Nissa
Residence, Koru Florya, Haliç Panorama, West Wall Villas, Evim
Kadıköy, Elit Grand Palace/Elit Perla Palace, Bulvar İstanbul Evleri,
Westside İst./Pashador/Canpark AVM/Sultanbeyli AVM'de bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez'den 500 milyon dolarlık fon 'ev'e geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN