Kırıkkale'de 119 dairenin sahibi belli oldu

Giriş Tarihi: 17.12.2013 17:29

Kırıkkale'de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Kırıkkale Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Yeni Mahalle'de yapılan 119 dairenin sahiplerini belirlemek için kura çekildi.

Kırıkkale Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen programa katılan TOKİ Gecekondu Dönüşüm Şube Müdürü Mustafa Bakır, kurum olarak Türkiye'nin değişik yerlerinde konut projelerinin bulunduğunu belirterek, okullar, hastaneler, üniversiteler gibi değişik yapılar inşa ettiklerini kaydetti.

Türkiye'de şu anda 609 bin konut ürettiklerini ifade eden Bakır, şöyle konuştu:

"Bunlardan 490 bini vatandaşlara teslim edildi. Kentsel dönüşüm kapsamında ise Türkiye'de yaklaşık 267 bin konut yapılacak. Şu anda yaklaşık 84 bin konutun ihalesini gerçekleştirdik ve bunların 51 binini vatandaşlarımıza teslim ettik. Kırıkkale'de 119 konutun kura çekimi yapılacak bunlardan 90'ı 3+1, 24'ü ise 2+1 olacak."

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz da TOKİ tarafından yapılan konutların deprem yönetmenliğine uygun olduğunu belirterek, kurası çekilen konutların vatandaşlara hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından çekilen kura ile dairelerin sahipleri belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkkale'de 119 dairenin sahibi belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN