Trump Cadde’de dünyaca ünlü grafiti sanatçılarının imzası var!

Trump Alışveriş Merkezi’nin İzzet Çapa ile el sıkışarak hayata geçirdiği Trump Cadde, Ocak ayı başında İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 24.12.2013 13:05 Güncelleme Tarihi: 24.12.2013 13:06
Alışveriş merkezinin teras katında açılacak olan ve 25 markanın yer aldığı Trump Cadde; konsepti, sokakları, meydanları ile sosyal yaşama yepyeni bir renk getirecek. Markalar konteynerlarda hizmet verecek, kurulacak mini tarlalarda organik tarım yapılacak.

Sokağın özgür ruhunu, neşesini, rahatlığını yaşatacak Trump Cadde için dünyaca ünlü grafiti sanatçıları İstanbul'a geldi. Alexandros Vasmoulakis ve Otecki, Trump Cadde'nin ruhunu yansıtan figürleri tasarladı ve konteynerlar üzerinde çalıştı.

Ortaya çıkan işe şapka çıkardığını söyleyen İzzet Çapa, "Grafitisiz sokak ruhu olmaz. Biz Trump Cadde'de insanlara hangi duyguları vermek istiyorsak şu anda tümü koyternerların üzerinde. Çok neşeli, eğlenceli, uçarı, uçuk kaçık, deli dolu… Kısacası biz Trump Cadde'nin ruhunu çizdik" dedi.

Trump Alışveriş Merkezi'nin İzzet Çapa ile işbirliğinden doğan, farklı konsepti ve mimarisiyle sektöre yepyeni bir tarz getirecek olan Trump Cadde, Ocak ayında Trump Alışveriş Merkezi'nin teras katında açılıyor. 15'i yeme&içme olmak üzere toplam 25 özel markanın yer aldığı Trump Cadde'de tüm markalar altlı üstlü yerleştirilmiş konteynerlarda hizmet verecek.

Trump Cadde sokağın ruhunu, neşesini, keyfini 'tüm gerçekliğiyle ve her şekliyle' yansıtacak.Sokağın neşesi konteynerler üzerinde!

Dünyaca ünlü grafiti sanatçıları Yunanlı Alexandros Vasmoulakis ve Polonyalı Otecki, sokağın özgürlüğünü ve neşesini Trump Cadde'nin ruhu ile buluşturmak için İstanbul'a geldi. Geldikleri gün Trump Cadde'yi gezen, İzzet Çapa ve proje ekibiyle uzun sohbetler edip tüm detayları ve verilmek istenen mesajları öğrenen sanatçılar ardından işe koyuldu. Bir hafta boyunca koyteynerlar üzerinde çalışan Vasmoulakis ve Otecki'nin tasarımları ve ortaya çıkardıkları işler, başta İzzet Çapa olmak üzere ekip tarafından beğenildi ve alkış aldı.

İzzet Çapa: "Trump Cadde'nin ruhunu çizdik"

İzzet Çapa'ya göre grafiti olmadan sokağın o özgür ruhunu yansıtmak mümkün olmaz: "Trump Cadde; bugüne kadar denenmemiş, yapılmamış, farklı, özgün bir konsept. İnsana nefes aldıracak, özgürlük hissi verecek. Dünyayı dolaşıp son duraklarında Trump'ın tepesine konan konteynerlara ancak dünyayı dolaşıp özgürlüğü yansıtan sanatçılar yakışırdı. Kendilerine şapka çıkartıyorum, ancak bu kadar net anlatılırdı… Neşeli, eğlenceli, uçarı, uçuk kaçık, deli dolu… Biz Trump Cadde'nin ruhunu çizdik… İnsanlar buraya adım attıkları ilk anda bu ruh karşı konulmaz bir şekilde onlara geçecek."

Sosyal yaşamın yeni merkezi olacak

Mimari konseptinde GAD Architecture'in patronu ünlü mimar Gökhan Avcıoğlu'nun imzasını taşıyan Trump Cadde hareketli sokakları ve etkinlik meydanları ile tüm sosyal yaşamı birarada sunacak. Ayrıca konteynerlar üzerinde organik tarım alanları olacak, isteyenler 1m2'lik alanlar kiralayıp sebze&meyve yetiştirebilecek.

Markalar arasında yeme&içme mekanlarının ve giyim&aksesuar mağazalarının yanı sıra dövmeci, piercing'ci, nargileci gibi farklı konseptler de yer alacak.Sanatçılar Hakkında;

Alexandros Vasmoulakis: 1980 Yunanistan doğumlu. Londra'da yaşıyor. Athens School of Fine Arts mezunu olan Alexandros Vasmoulkis, Çek Cumhuriyeti, Amerika, İngiltere, Çin, Yunanistan, Almanya, Fransa, Norveç gibi birçok ülkede müze ve galerilerde işlerini sergilemiş sokak sanatının önemli artistlerinden. Modern çizimleri ile yurtdışında farklı ülkelerde enstalasyonları sergileniyor.

Otecki: 1984 Polonya doğumlu. The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design mezunudur. Çağdaş sokak sanatçısı Otecki, farklı teknikleri ile birçok bienal ve galeride eserleriyle yer almıştır.

Trump Cadde'de hangi markalar olacak?
ZOUK (Balıkçı)
SUSHI CHINESE EXPRES
LİMONATA
FIORUCCI (İtalyan giyim markası… Türkiye'de ilk mağazası…)
COCA COLA (İlk konsept mağazasını açıyor)
HOME STORE KAHVE
CAFE BIEN LOTI
MATRAK TSHİRT
KASAP DÖNER
BIGG SHOP (Hediyelik eşya)
1A BURGER
NEZİH KEBAP
GOOD FOOD
SALAŞ PUB
KUMRUCU
PAPABUBBLE (şekerci)
RANCHERO (Meksika restoranı)
KAĞITHANE
SNEAKERS&MORE (Tasarım ayakkabı mağazası)
HOCA'NIN YERİ
KUĞU PASTANESİ
RUMİ TANTUNİ
PLUS KITCHEN
AL FAKHEER (Nargile cafe)
MEHMET TATLI KUAFÖR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump Cadde’de dünyaca ünlü grafiti sanatçılarının imzası var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN