Babamın öldüğüne ilk kez sevindim

Siyaseti itibarsızlaştırma operasyonunda gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan Emrullah Turanlı,"Rahmetli babamın öldüğüne ilk kez sevindim. Bugünleri görmediği için" dedi

Giriş Tarihi: 27.12.2013
17 Aralık'ta siyaseti dizayn etmeye yönelik başlatılan operasyonda 3 gün gözaltına alınıp serbest bırakılan Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı yaşadıklarını anlattı. İstenilen her durumda ifade vermekten çekinmediğini belirten Turanlı, operasyonun başlama şeklini eleştirdi. Turanlı, "Yetkililer bizi Emniyet'e davet etseydi daha uygun olacaktı. Sorgulanmaya karşı değilim ancak yapılış şekli ve üslup beni rahatsız etti. Ortada bir suç yok. Suçlu isek nezarette ne işimiz vardı. Suçlunun hapiste olması gerekir. Sabahın 6'sında bizi evimizden alıp bu kadar süre tutmaları insanlığa da hukuka da aykırı" diye konuştu. Verilemeyecek hesabının olmadığını söyleyen Turanlı, "İlk defa rahmetli babamın öldüğüne sevindim. Bugünlere şahit olmadığı için..." dedi.

Bürokrasi zulmüne maruz kaldım
Satın aldıkları imarlı arsalarda ruhsat için uzun yıllardır beklediklerini anlatan Turanlı, "Bürokrasi zulmüne maruz kaldım. Benim çocuklarımdan hiçbiri 4 yıldan evvel doğmuyor. En erken ruhsatımı 7 yılda aldım. 10 yıl, 17 yıl beklediklerim de oldu. Ülkeme huzurevi yapmak istedim onu bile yaptırmadılar. İş adamlarını kapı kapı dolaştırıp nöbet tutturuyorlar" diye konuştu.

20 dava açtım 20 milyon kazandım
Aralarında Bakırköy, Şişli, Kadıköy ve Üsküdar'ın bulunduğu belediyelerle davalık olduğunu söyleyen Emrullah Turanlı, "Belediyeler proje tahsil harcı diye uydurma bir bedel aldılar. Bunları geri almak için hukuki savaş başlattım. 20 davada 20 trilyona hak kazandım" dedi.

Yeni yılda 1 milyar dolarlık proje
İnşaat başta olmak üzere enerji ve tuzim gibi alanlarda da iş yapan Emrullah Turanlı, operasyonun şirketi olumsuz etkilemeyeceğini 4 günde 40 yıl ileri gittiklerini ve hırslandıklarını kaydetti. Yeni yatırım planları hakkında bilgi veren Turanlı, "2014'te toplam büyüklüğü 1 milyar dolarlık projelerin inşaatına başlayacağız. Bu yatırımımızın 300 milyon eurosu, Kıbrıs Havalimanı için yapılan kısmını oluşturacak. Bu konuda projemiz hazır sadece inşaat sahasının tarafımıza teslimini bekliyoruz" dedi.

20 yıl sürecek işimiz var
Turanlı, "Elimizde 20 yıl sürecek kadar iş var. Seyrantepe'de yeni konut projesine başladık. Finansmanımız hazır. İnşaat çalışmaları devam ediyor. Fikirtepe'de 2 ada üzerinde proje çalışmalarına başlayacağız. Etiler'de imarlı 3 dönüm arazim var. Buraya otel, hastane ya da huzur evi yapmak istiyorum fakat 10 yıldır ruhsat alamıyorum. Haydarpaşa'da yapacağımız otel yatırımı için izinleri aldık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babamın öldüğüne ilk kez sevindim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN