Ekonomiye inat Folkart

Giriş Tarihi: 18.2.2014 14:44

Türkiye ekonomisinde son zamanlarda yaşanan olumsuzluklara rağmen Folkart İzmir’de yatırımlarına devam ediyor.

Folkart'ın İzmir'e ve Türkiye'ye güveni tam. Folkart yatırımlarında hız kesmeyerek Türkiye ekonomisine ve İzmir'in geleceğine duyduğu güveni kanıtlıyor.

Folkart, iş ve yaşam merkezlerinin ortasında yer alan Bornova'da 40 milyon TL bedelle 25.000m2 lik bir arsa satın aldı. 250 milyon TL yatırımla 850 adet konut ve ticaret alanlarından oluşacak projenin inşaatına Mayıs ayında başlanması planlanıyor.

Konforlu ve güvenli yaşam

Bugüne kadar hep İzmir'e değer katan projelere imza atan Folkart, Avrupanın en yüksek kulelerinden Folkart Towers'ın ilk kulesini tamamlayıp Şubat sonunda teslim etmeye başlamasının ardından yeni projenin lansmanı için hazırlıklara hız verecek. Mart ayı itibarıyla ön talepler toplanmaya başlanacak. Mayıs ayında başlayacak inşaat 18 ay sürecek ve 2016 sonunda teslim edilecek. Konut ve ticaret alanlarının yanısıra geniş ve kaliteli sosyal alanları, spor sahaları, yüzme havuzları ve zengin peyzaj uygulamalarıyla da dikkat çekecek. Huzurlu bir ortamda, konforlu ve güvenli bir yaşam sürmek isteyenler Folkart'ın yeni projesinde buluşacaklar.

Ulaşım kolaylığı

Merkezi konumu ile modern konut ve perakende yatırımlarının yeni odak noktasında yer alacak projenin en büyük avantajlarından biri ulaşım kolaylığı. Bölgeye otobüs, minibüs, ve metro gibi çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabiliyor. İzmir otobanına 500m., Bornova metro durağına 1km İzmir şehirlerarası otobüs terminaline 2 km uzaklıkta inşa edilecek proje Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Forum Bornova AVM, IKEA, ve Baumaxx'a yürüme mesafesinde olacak. İzmir'in en önemli noktalarına çok yakın mesafede konumlanacak projeye ilginin çok fazla olması bekleniyor.

Yeni proje ile ilgili olarak bilgi veren Mesut Sancak "Yeni projemizde daha geniş kitlelere hitap edecek daha uygun fiyatlı daireler olacak. Folkart'lı olmak isteyen herkesi bütçelerini fazla zorlamadan Folkart kalitesi ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Bu yüzden m2 fiyatlarının 3.000 – 3.500 TL bandında seyredeceği, 1+1, 2+1, 3+1, ve 4+1 daire seçeneklerinin olacağı 8 katlı binalardan oluşan bir proje hazırlıyoruz. 850 daire ve alışveriş alanlarından oluşacak projede 18.000 m2 yeşil alan olacak. " Dedi.

İnşaat sektörü büyüyecek

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'a göre Türkiye'de güven ve istikrar ortamı herşeye rağmen devam edecek. Sancak; gayrimenkul ve inşaat sektörünün, mevcut büyüme potansiyeliyle bu yıl da Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasındaki yerini koruyacağını, 2014 yılında inşaat sektöründe yüzde 7 oranında büyüme beklediklerini kaydetti. Mesut Sancak " Biz Türkiye'nin geleceğine ve İzmir'e çok güveniyoruz. İzmirliler de bize güveniyorlar ki şimdiye kadar tüm yatırımlarımızın karşılığını aldık. Söz verdiğimiz gibi, Şubat sonunda teslim edeceğimiz Folkart Towers A Kulenin şu anda %95'i satılmış durumda. Beklenenden çok daha iyi bir proje ortaya çıktı ve şimdiden İzmir'in simgesi haline geldi." Dedi.

İzmir bir prensestir

Sancak "Kulenin seyir terasından manzaraya baktığımda aklıma ünlü yazar Victor Hugo'nun İzmir'i bir prensese benzetmesi geliyor. Bir şiirinde 'İzmir bir prensestir, çok güzel küçük şapkasıyla.' Diyen yazarın ne demek istediğini 200metreden İzmir'i seyrederken çok daha iyi anlıyor insan. Bence herkes gelsin buradan bu güzelliği görsün. Eminim Victor Hugo'ya hak vereceklerdir." Diyerek tüm İzmirlileri Folkart Towers'a davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomiye inat Folkart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN