Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖYK'dan imar planı değişikliğine onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu, İzmir, Kocaeli ve Denizli'de yer alan üç taşınmazın imar planı değişikliklerini onayladı.

Giriş Tarihi: 11.3.2014 16:00
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), ÖYK Kararları'yla ilgili tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlandı, Buna göre, İzmir'in Konak İlçesi Mersinli Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Merkezi İş Alanı park ve yol fonksiyonu öneren Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına karar verildi. ÖYK, onaylanan imar planlarının Resmî Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için ilgili Belediye Başkanlıklarına gönderilmesine de karar verdi.

ÖYK, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Kocaeli'nin Darıca İlçesi, Darıca Ş. Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 7 bin 344 metrekare yüzölçümlü alana sahip Gelişme Konut Alanı park ve yol fonksiyonu uygulamasının imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verdi.

ÖYK, mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı Denizli'nin Çivril İlçesi, Yukarı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 13 bin 216 metrekare yüzölçümlü alana sahip konut alanı park ve yol fonksiyonu önerilmesine ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine onay verdi. Onaylanan imar planlarının Resmî Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için ÖYK, Çivril Belediye Başkanlığına gönderilmesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖYK'dan imar planı değişikliğine onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN