Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı karşıtı kale internette satışta

Kamu borcunu azaltma ve ek gelir sağlamanın yollarını arayan İtalya, Osmanlı istilasına karşı yapılan bir kaleyi de internetten satışa çıkardı.

Giriş Tarihi: 15.4.2014 12:22
İtalya kamu borcunu azaltma ve ek gelir elde etmek için Osmanlı istilalarına karşı yapılan bir kalenin de aralarında bulunduğu çok sayıda kamu mülkünü internette açık artırmayla satışa çıkardı. İtalyan hükümeti bu yolla milyonlarca Euro gelir elde etmeyi hedefliyor.

Satışa çıkarılan kamu mülkleri arasında Gradisca d'Isonzo'da 15. yüzyılda Osmanlılara karşı yaptırılan bir kale, Venedik lagünündeki Poveglia Adası ve 17. yüzyıldan kalma bir manastır da bulunuyor.

İtalyan hükümeti yaklaşık 150 "irili ufaklı" gayrimenkulü bu yolla satışa sunmayı hedefliyor.

Eylül ayında da, aralarında kaleler, deniz fenerleri ve köylerin da bulunduğu 208 yeni mülkün daha satışa çıkarılması bekleniyor.

Demanio ajansının direktörü Paolo Maranca, "Bu satış projesiyle sadece gelir elde etmeyi değil aynı zamanda bu bölgeleri kalkındırmayı da amaçlıyoruz" dedi.

1.8 MİLYAR EURO GELİR

Satışın, dünyanın her yerinden alıcılara açık olduğu ifade edildi. Ajans, 2001'den bu yana devlete ait mülklerin satışından 1.8 milyar Euro gelir elde etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı karşıtı kale internette satışta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN