Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaralı Yenigün konuta İstanbul'dan girdi

Uluslararası arenada adını duyuran Yenigün, gayrimenkul sektörüne girdi. The House ile işbirliği yapan firma, The House Residence Bomonti'yi satışa çıkardı

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Uluslararası arenada en iyi 250 müteahhit firma arasında yer alan ve 41'inci yılını kutlayan Ankaralı Yenigün İnşaat, ilk gayrimenkul projesi The House Residence Bomonti'yi satışa çıkardı. İlk proje için Bomonti'yi seçen şirket, butik otel markası The House zinciriyle işbirliği yaptı. Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, gayrimenkul sektörüne gecikmeli de olsa giriş yaptıklarını belirtti. Yenigün, ilk olması nedeniyle Bomonti projesinin her ayrıntısıyla titizlikle ilgilendiklerini anlatarak, "Tek projede kalmayacağız. Bundan sonraki dönemlerde yenilerini de hayata geçireceğiz" dedi. Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cihat Kılıç da 3-4 yeni yatırım üzerinde çalıştıklarını belirtti. Kılıç, "Kazlıçeşme arazisinde geliştireceğimiz projede Özak, Ziylan ve Delta grupları ile ortaklığımız var. Üzerinde çalıştığımız üç projemiz daha bulunuyor" diye konuştu.

İlk kez rezidans işletiyor
The House Hotel Grubu CEO'su Cenk Göktalay, şimdiye kadar butik otel olarak faaliyet gösterdiklerini belirterek, bu projeyle ilk kez rezidans işleteceklerini söyledi. Göktalay, "İşbirliği için birçok teklif geldi ama kabul etmedik. Bu proje bizimle çok örtüştü. İyi bir sinerjiyle güçlü bir ekip oluşturduk" dedi.

En ucuz dairenin fiyatı 200 bin dolar
95 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen proje 3 bin 500 metrekarelik arsada yapılıyor. Projede 42 ila 199 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. Mayıs 2016'da sahiplerine teslim edilecek projede dairelerin metrekaresi 4 bin 500 dolardan satışa sunuluyor. En ucuz evin fiyatı ise 200 bin dolar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı Yenigün konuta İstanbul'dan girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN