Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazlıçeşme'de ilk kazma Nisan 2015'te

Devlerin kıyasıya yarıştığı Kazlıçeşme'de ilk kazma Nisan 2015'te vurulacak. Özak, Yenigün, Delta ve Ziylan İnşaat ortaklığı, 1.5 kilometrelik sahil yolunu yeraltına alacak

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Konut sektörüne ve İstanbul pazarına The House Residence Bomonti projesi ile adım atan Yenigün İnşaat, üç ortaklı Kazlıçeşme projesi için kolları sıvadı. Özak, Yenigün, Delta ve Ziylan İnşaat ortaklığında hayata geçirilecek projenin inşaatına Nisan 2015'te başlanacağı bilgisini veren Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, Zeytinburnu Kazlıçeşme sahiline tünel projesi yapılacağını söyledi. Yenigün, yakın parseldeki diğer firmalarla yaklaşık 1.5 kilometrelik sahil yolunu yerin altına alarak, projelerin denize sıfır konuma getirilmeleri için çalışmaya başladıklarını belirtti.

TÜNEL MALİYETİ 60 MİLYON LİRA
Yenigün, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne verdiğimiz plan dahilinde sahil yolunda 1.5 kilometrelik bir tünel projesi gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun 400 metrelik kısmı bizim parselimize ait ve maliyeti 55-60 milyon TL. Konu ile ilgili 1 aydır belediye ile görüşülüyor. Proje, aynı zamanda kamuya açık olacak" diye konuştu.

İSTANBUL AVRUPA YAKASINI DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLİYOR
Gündemlerinde kentsel dönüşüm olduğunun altını çizen Mithat Yenigün, rotayı İstanbul Avrupa yakası olarak belirlediklerini söyledi. Yurt dışında proje geliştirmeye devam edecek olan firma son dönemde Gana, Togo, Ekvator, Yeni Gine ve Kamerun gibi ülkelere odaklandı.

KONUTTA BALON TEHLİKESİ YOK KREDİ FAİZLERİ DÜŞMELİ
Aynı zamanda Müteahhitler Birliği Başkanı olan Yenigün, inşaat sektöründe herhangi bir balon durumunun olmadığını söyledi. Yenigün: "İnşaat sektörü ekonominin lokomotifidir. Satışlardaki durgunluk balon değil, bir nefes almadır. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Uzun vadeli kredi kullanımı ve yatırımların artması için faizler de düşerse sorun kalmaz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazlıçeşme'de ilk kazma Nisan 2015'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN