Nuvo Dragos iki kat prim yaptı

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Özderici Gayrimenkul, Maltepe'de inşa ettiği 'Nuvo Dragos' projesinin ilk etabının teslimatına başladı. 255 milyonluk 2010 yılı sonunda inşaatına başlanan projede, şirket satışa çıkmak için bölgenin değerlenmesini bekledi. Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Ahmet Özderici, artan yatırımlarla birlikte bölgenin de değerlendiğini söyledi. Özderici, "Projemizde inşaata başladığımız dönemde metrekare fiyatı 2 bin 700 TL iken bugün ortalama metrekare fiyatlarımız A Blok'ta 5 bin 500 TL'ye, B Blok'ta ise 4 bin 500 TL'ye ulaştı" dedi. Bundan sonraki süreçte de metrekare fiyatlarında yukarı yönlü artış beklediklerini ifade eden Özderici, "E-5 Karayolu'nun deniz tarafında yer alan projemiz, Carrefour MaltepePark'ın hemen yanı başında bulunuyor. Kartal- Kadıköy metro istasyonuna, Adalet Sarayı'na, Dragos ve Kartal kentsel dönüşüm projelerine çok yakın konumlanan Nuvo Dragos ev sahiplerine büyük avantajlar sağlıyor" diye konuştu.

HEDEFİMİZ: BÜYÜK PROJELER
Özderici, gayrimenkul sektöründe arazi-proje geliştirme ve kentsel dönüşüm alanlarında, nitelikli projeleri geliştirmeyi ve sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde getiri potansiyeli yüksek gayrimenkule dayalı projelere odaklanmayı planladıklarını kaydetti. Özderici şunları anlattı: "Öncelikli hedefimiz konut inşa etmek ve Nuvo Dragos gibi büyük projelere imza atmak. Önümüzdeki dönem- de yatırım yaptığımız bölgenin gelişmesine katkı sağlayan, yaşam kalitesini yükselten karlı projelere yatırım yapmayı istiyoruz. Kentin gelişen akslarında, kentsel dönüşüm bölgelerinde, yüksek katlı bloklardan oluşan konut projelerine imza atmayı hedefliyoruz. Yatırımcı hissedarlarımıza daha fazla kâr sağlayabilmek amacıyla hasılat paylaşımı veya kat karşılığı inşaatlardan çok arsa satın alıp üzerinde proje geliştirmeye yöneliyoruz.

5 BLOKTAN OLUŞUYOR
Eski singer Fabrikası'nın bulunduğu alanda 52 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen proje, 5 bloktan oluşuyor. 999 adet rezidans daire, 6 mağaza, 1 ofis ile 1 adet müstakil mağaza olmak üzere toplam bin 7 bağımsız bölümden oluşan projede 2 etap yer alıyor. 187 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip projenin 27 katlı A ve 18 katlı B bloktan oluşan ilk etabında ise 484 daire teslime hazır şekilde satışa sunuluyor. A bloğun bazı katlarında ise home-office özelliği bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nuvo Dragos iki kat prim yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN