İnşaata 'Köşk' dopingi

Giriş Tarihi: 13.8.2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi inşaat sektöründe doping etkisi yaptı. 2014'te iki seçimi geride bırakan sektör oyuncuları artık geleceğe umutla bakıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği başarı, inşaat sektöründe de coşkuyla karşılandı. Türkiye ekonomisinin amiral gemisi konumundaki sektörün temsilcileri, bu sonucu mevcut istikrarın devam edeceği şeklinde yorumladılar. Son 12 yılda ekonomik ve siyasi yönden çok büyük başarılara imza atıldığına işaret eden inşaat sektörünün dev oyuncuları, yeni yatırımlara başlamak için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesini istiyor.
Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜKSELECEK
Cumhurbaşka nlığı seçimlerinde çıkan sonucun ülkemizin geleceği ve inşaat sektörü için hayırlı olacağını düşünüyorum. Demokrasinin kazandığı ülkemizde, istikrarın sürdüğü, büyüme hedeflerinin gerçekleşeceği bir süreç başlayacak. İnşaat sektörü bu sonuçla daha da ileriye gidecek.

UĞUR DUMANKAYA DUMANKAYA İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Ülkemiz refaha kavuşacak
Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde farklı adayların yarışta bulunması ülkemizin siyasi olgunluğu açısından önemli bir gelişmeydi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığının ülkemizin toplumsal refahına önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim.

HAMİT DEMİR DEMİR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
En büyük yardımcımız olacak
Cumhurbaşkanımız iktidara geldiği ilk günden bugüne nasıl Türkiye kazandıysa bugün de ülkemiz kazandı. Kurulan bu istikrar ve güven ortamı yarınlarımızın bugünden daha iyi olacağının kanıtıdır. Kendisinin kentsel dönüşüm ve Türkiye'nin yapılanmasında bizim en büyük destekçimiz olacağına inanıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

TAMER ÖZYURT ÖZYURTLAR ŞİRKETLER GRUBU BAŞKANI
Halk liderinin arkasında yer aldı
Seçim sonuçları halkın oyunu bir kez daha istikrardan yana kullandığını gösterdi. Ortadoğu ve Basra Körfezi'nde bu kadar karışıklık yaşanırken, Türkiye'de istikrarın bir kez daha tasdiklenmesi, halkın liderinin arkasında olması o bölgelerdeki yatırımcıları Türkiye'ye çekecektir. Seçimlerin hemen sonrasında birkaç hafta içerisinde ekonomideki bu hareketlilik ciddi anlamda hissedilecektir.

TALAT KILIÇ KILIÇOĞLU GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İç piyasa pozitif etkilenecek
Türk halkı sandığa giderken öncelikli olarak ekonomik istikrarı düşündü ve oyunu istikrardan yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkan tablo ile istikrarın korunması piyasalara olumlu yansıyacaktır. Sayın Erdoğan'ın ilk turda seçilmesi iç piyasayı pozitif yönde etkileyecektir. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul sektöründe ciddi bir sıçrama yaşanacak ve faizlerin düşme eğilimi devam edecektir.

EVRİM KARAYEL GÜRALLAR YAPI GENEL MÜDÜRÜ
İstikrardan destek alıyoruz
Seçimlerin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Gayrimenkul sektörünün istikrardan nemalandığını, istikrar sayesinde sektörün hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Bu sonucun ülkemizin istikrarını ivedi bir şekilde artırmasını ümit ediyoruz ve hayırlı olmasını istiyoruz.

SERDAR İNAN İNANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Yurtdışı satışlarımız artacak
Dolar düştü, borsa çıktı ve faizler düştü. Bu üç göstergenin hepsi de olumlu yönde. Türkiye'nin geleceği adına hayırlı olmasını diliyoruz. Gayrimenkul istikrara muhtaç bir sektör. Onun için Türkiye'de hafif bir rüzgâr esse gayrimenkul sektörü üşütüyor. Bu durum hem yurtdışı hem de yurtiçi satışlarına etki ediyor. Özellikle yurtdışı satışların hızla yükseleceğini düşünüyorum.

YAŞAR AŞÇIOĞLU AŞÇIOĞLU İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Önümüzdeki 5 yıl daha kaos olmayacak
Sonucun sektörümüzü olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Hem inşaat sektörü, hem de iş dünyası bu durumu olumlu algılayacaktır. Ülke ve sektör olarak kafamızdaki soru işaretleri ortadan kalktı. Dolayısıyla halka güven veren ismin başkan olması, 5 yıl daha kaosun olmayacağını öngörmemizi sağlıyor. Bu da işadamı olarak yeni yatırım kararlarımıza olumlu yansıyacaktır.

HANİFİ MUTLU MUTLUHAN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İktidara güvenmeye devam
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıllık başarısının cumhurbaşkanlığında da devam edeceği inancındayım. Sonuçlara baktığımızda iktidara güven olduğunu ve Türkiye'de istikrarın devamının istendiğini anlıyoruz. Ben de bu sonucun ülkemiz açısından daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.

BİLENT DİNDAR 216 YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Satışlar hareket kazanır
Cumhurbaşkanımızın seçilmesiyle belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döndü. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaata 'Köşk' dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN