Seba'dan 200 milyon dolarlık ofis yatırımı

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Seba'dan 200 milyon dolarlık ofis yatırımı

Index Grup ile Seba İnşaat ortaklığında ofis, restoran ve dükkânlardan oluşacak Seba Office Boulevard satışa çıktı. Cendere'de yapılacak projeden beklenen ciro ise 200 milyon dolar

İndex Grup ve Seba İnşaat, Cendere Vadisi'nde kentsel planlama kapsamında ofis projesi yapmak için kolları sıvadı. 24 bin 651 metrekarelik alan üzerine yapılması planlanan Seba Office Boulevard, 5 blok ve 204 bağımsız bölümden oluşuyor. Projenin satış değerinin ise 200 milyon dolar olması bekleniyor. Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli projenin amacının Cendere Vadisi'ne tam kapsamlı bir ofis projesiyle değer katmak olduğunu söyledi. 30 ay sonra inşaatı tamamlamayı planladıklarını belirten Keçeli şöyle devam etti: "Ofis metrekare fiyatlarımız 3 bin 225, dükkânlar ise 5 bin dolardan başlıyor. Ancak yeni bir anlayış getiriyoruz. Yatay bir mimariye sahip projede 16 bin metrekare kullanılabilir yeşil alana sahibiz. Klasik bir ofis yerine, mahalle şeklinde sokakları olan bir iş alanı planladık. Binalarda kat bahçeleri var. İnsanlar bu bahçelerde zaman geçirip rahatlayabilecekler."

80 MİLYON DOLAR HASILAT
İnşaat alanında uzmanlaşmayı düşünmediklerini belirten Index Grup CEO'su Erol Bilecik de, "Arsa sahibi olmamız nedeniyle bu projenin içindeyiz. Bu ancak 25 yılda bir olabilecek bir şey bizim için" dedi. Bilecik, bu projeden 80 milyon dolar civarında bir hasılat beklediklerini vurguladı. Hasılatın yarısının Ar-Ge ve yatırımlar, diğer yarısının da temettü olarak yatırımcılara dağıtılması planlanıyor.

ÖDÜLLÜ PROJE
Mimari tasarımı Koray Yavuzer Mimarlık'a ait olan ofis projesi, European Property Awards tarafından ödüle layık görüldü. Ayrıca Seba Office Boulevard, yeşil bina derecelendirme alanında en geçerli uluslararası sistem olan LEED sertifikasına aday. Projenin inşatı sırasında atıklar geri dönüşüm merkezine gönderilerek çevreci bir süreç izlenmesi tasarlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seba'dan 200 milyon dolarlık ofis yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN