Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu müjdeyi verdi ilk ev alacaklara !

'nun 18 Aralık'ta açıkladığı ekonomide eylem planları arasında ev almayı planlayanları sevindirecek bir madde de yer alıyor.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 17:45 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 02:03
Davutoğlu müjdeyi verdi ilk ev alacaklara teşvik!
'nun açıkladığı ekonomide eylem planları arasında ilk evini alacak olanlara, evleneceklere ve eğitim parası biriktirmeye çalışanlara devlet teşviği verileceğine yönelik bir madde de yer aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün (18 Aralık 2014 Perşembe) açıkladığı ekonomide eylem planları arasında ev almayı planlayanları sevindirecek bir madde de yer alıyor. Bu noktada devlet, evlenenlere, ilk evini alanlara ve eğitim için para biriktirenlere verecek.

Öte yandan artan gayrimenkul alımlarını kontrol altına almak amacıyla eylem planına eklenen bir maddeye göre de, ikinci almak için bankadan alınacak konut kredisine KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve Banka ve sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) eklenecek ve kredi maliyeti yüzde 20 civarında artırılacak.

Eylem planı kapsamında taşınmaz alımlarda vergi istisnalarını yeniden gözden geçirilecek, nda ve emlak vergisinde yeni düzenlemeler yapılacak.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan gayrimenkul sektöründeki haksız kazançların engellenmesi ve adil bir şekilde vergilenmesini amaçladıklarını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu müjdeyi verdi ilk ev alacaklara teşvik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN