'den büyük kampanya

Giriş Tarihi: 22.2.2015 11:55 Güncelleme Tarihi: 22.2.2015 11:56
TOKİ'den büyük kampanya

, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen ve alıcıları için yaptığı indirim kampanyası yarın başlayacak.

Başbakanlık Toplu İdaresi Başkanlığı'nın (), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve alıcıları için yaptığı indirim kampanyası yarın başlıyor.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan yaptığı yazılı açıklamada, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti.İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 23 Şubat- 19 Mart 2015 tarihleri arasında ilgili bankalara başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kampanyada borçlarını peşin ödeyeceklere ise yüzde 20 indirim uygulanacak.


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.


İndirim kampanyası kapsamında TOKİ tarafından satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 188 bin 230 konut ve 910 işyerinin bulunduğu kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den büyük kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN