Emekliler TOKİ'den nasıl yararlanacak?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ), emeklileri sevindirecek bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. TOKİ ev sahibi olmak isteyen emekliler için 17 ilde 4 bin 354 konut inşa etmeyi planlıyor.

Giriş Tarihi: 25.4.2016 16:44

TOKİ Başkanı Turan, "Emekliye Projesi" kapsamında emeklilere yeni konut inşa etmeyi sürdüreceklerini belirterek "Hedefimiz, hiç konut sahibi olmayan emeklilerimizin yüzünü güldürmek, ikinci baharı müjdelemektir" diye konuştu.

Ergün Turan ,konut sahibi olmayan emeklilerin ev sahibi olmaları amacı ile ilk etapta 17 ilde 4 bin 354 konut için ön talep alacaklarını söyledi.Ayrıca Turan, "2+1 planında inşa edilecek konutlar için TOKİ, ilgili bankalar aracılığı ile 9-30 Aralık tarihleri arasında ön talep toplayacak. Bu çerçevede emekliler kimlik kartlarını gösterip, bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler "dedi.

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyen emeklilerin daha önce TOKİ'den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliler TOKİ'den nasıl yararlanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN