’da Vergi Hatası Kutlanıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 17:48
Erzincan’da Vergi Hatası Kutlanıyor
Maliye Bakanlığı ve bağlı birimleri tarafından verginin kalkınma ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen “Vergi Haftası” kutlamaları tüm Türkiye’de olduğu gibi ’da da başladı.
23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan 26. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, İl Defterdar Vekili Mustafa Ekiz ve Defterdarlık personeli, Vali Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan İl Defterdar Vekili Mustafa Ekiz, Vali Kahraman’ın Vergi Haftasını kutlayarak; vergi haftası süresince vergi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Vali Süleyman Kahraman ise konuşmasında; Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağını, bu sebeple Vergi Haftasının, vatandaşta vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Vergi Hatası Kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN