Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam Hatip Öğrencilerinden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” Projesi

Giriş Tarihi: 6.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:47
Erzincan İmam Hatip Öğrencilerinden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” Projesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi kapsamında kermes düzenleyip, harçlıklarını biriktirerek her ay yurtiçi veya yurtdışında bulunan yetimlerin bakım hizmetlerini karşılıyor.
Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni Sevda Aksoy Nalbant proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlerde bulundu; “Şu anda bütün sınıflarımızın sorumlu olduğu ülke içinde ve dışında fark etmiyor yetim kardeşlerimize bağışlarda bulunup, bir yıl içinde onun bütün bakım hizmetlerini karşılıyoruz. Bunun için ara ara kermes etkinliklerimiz oluyor. Öğrencilerimiz yetim kardeşlerine gönderecekleri parayı bu kermeslerden sağlıyorlar. Bazen aile çevrelerinden bazen kendi harçlıklarından biriktirdikleri paraları her ay düzenli bir şekilde yetim kardeşlerine gönderiyorlar. Bu yetim kardeşlik duygusu ile beraber kendileri bu yaşta sorumluluk sahibi olma başkalarına sahip çıkma duygusunu hem bize hem kendilerine yaşatıyorlar. Ayrıca toplanan paraları öğrencilerimiz kendileri gidip yatırıyorlar herhangi öğretmen ve idari personel aracılığıyla değil. Bu yüzden öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan projeye katılım gösteren Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi 11-G sınıfı öğrencilerinden Hüsnanur Yamak projeyle ilgili şu görüşlerde bulundu; “Yetim kardeşlerimizin masraflarını karşılayabilmek için kermes hazırlıyoruz. Bunları biz kendimiz evlerimizde yapıyoruz, kesinlikle dışarıdan almıyoruz. Biz yetim kardeşlerimizin geçim konusunda sıkıntılar çekmesini istemiyoruz ve bu yaşta kendimize sorumluluk almak için sınıf olarak gönüllü olduk. Sağ olsun Müdür Bey ve idaremiz öğrenci arkadaşlarımız da bize destek verdi” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan İmam Hatip Öğrencilerinden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN