Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostlar Divanı Yemekte Bir Arada Geldi

Giriş Tarihi: 8.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:47
Dostlar Divanı Yemekte Bir Arada Geldi
Dostlar Divanı heyeti onuruna Valiliği tarafından bir yemek verildi.
Erzincan’ın tarihi, doğal varlıkları, ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri üzerine incelemelerde bulunmak amacıyla Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın davetleri üzerine; Valiler, akademisyenler, işadamları, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, adli yargı temsilcileri ve birçok bürokratın yer aldığı Dostlar Divanı heyeti Erzincan’a geldi.
71 kişiden oluşan heyet düzenlenen programlar akabinde akşam saatlerinde Vali Süleyman Kahraman ile beraber Meva Otel’de düzenlenen yemekli toplantıya katıldılar.
Sunulan yemeğin ardından açıklamalarda bulunulmak üzere ilk olarak kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şu görüşlerde bulundu; “Sayın Valimiz Erzincan’a teşrif etmesinden bugüne kadar hep abi-kardeşlik içerisinde programlarımızı ve istişarelerimizi yapıyoruz. Bu program ve istişarelerinde rahmet ve bereket olduğuna inanarak yapıyoruz. Bundan da şunu gözlemliyorum yapmış olduğumuz bütün programlar çok bereketleşiyor.” diyen Başsoy dostlar divanının Erzincan’da bulunmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtip ardından Erzincan’ın dünü bugünü ve yarınında neleri beklediğine değinerek konuşmasını sonlandırdı.
Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise şu görüşlerde bulundu; “Erzincan’da ki tüm kamu kuruluşlarımızla birlikte istişare ederek Can Erzincan’ı belli bir noktaya taşımak istiyoruz. Bu şehir 8 defa deprem görmüş ve depremler şehri olarak anılıyordu. Ama 92 depreminden sonra ki çalışmalarla Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Sayın Eski Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’ın katkılarıyla deprem şehri olarak anılmaktan bir nebze kurtulmuş olduğunu ifade ederek Divan heyeti üyelerinden Erzincan’a olan yatırımlarını beklediklerini belirterek konuşmasına son verdi.
Son olarak program akışı içerisinde Dostlar Divanı üyelerinin ve Erzincan bürokratlarının tanıtımı yapılarak toplantı sonlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostlar Divanı Yemekte Bir Arada Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN