Kadına Şiddete Hayır Sergisi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kadına Şiddete Hayır Sergisi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ve Belediyesinin katkıları ile “Kültürümüzde Kadın” konulu bir konferans tertiplendi.
Erzincan Üniversitesi Rektör Danışmanı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alıcı’nın konuşmacı olarak katıldığı ve Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve çok sayıda bayan izleyici katıldı.
Yaklaşık 2 saat süren konferans akabinde Erzincan Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği fotoğraf kursuna katılan kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan oluşan, “Kadına Şiddete Hayır” konulu bir sergi ziyaret edildi. 34 Fotoğrafın sergilendiği programda, kadın ve şiddet teması yanı sıra, çalışan kadınlar ve mutlu evlilikler ile çocuk gelinler konuları da işlendi. Kurs Eğitmeni Erzincan Belediyesi Basın Bürosu Personeli Erkan Erdem protokol mensuplarına fotoğrafların hikayelerini anlatarak bilgiler verdi.
Sergi sonrasında Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli tarafından Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un kutlama mesajı ile birlikte katılımcı hanımlara karanfil hediye edildi.
Serginin bu hafta boyunca kent merkezinde çeşitli alışveriş merkezleri ve meydanlarda sergileneceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına Şiddete Hayır Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN