’da “Kadına Şiddete Hayır” Sergisi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Erzincan’da “Kadına Şiddete Hayır” Sergisi
Belediyesi Kent Konseyinin Gençlik Merkezi ait Fotoğrafçılık kursu kadına şiddete yönelik şehrin farklı noktalarında fotoğraf sergisi düzenliyor.
18 Marta kadar devam edilmesi planlanan ve 34 fotoğraftan oluşan serginin ilk ayağı eski belediye binası arkasında kuruldu.
Sunulan sergi hakkında açıklamada bulunan Erzincan Belediyesi Kent Konseyi Gençlik merkezi Fotoğrafçılık kursu sorumlusu Erkan Erdem; “ Bu sergiyi, kadına şiddet olayları hakkında farkındalık oluşturmak ve kadına şiddetin önüne geçilmesine vesile olması amacıyla Erzincan Belediyemiz tarafından açılmış bulunmakta.
Son günlerde kadına şiddetin arttığı bir dönem içerisindeyiz. Erzincan Belediyesi Kent Konseyi Gençlik merkezi Fotoğrafçılık kursu olarak biz de son günlerde artan kadına şiddete dur demek için öğrencilerimizle yaptığımız bir proje ile sergimizi açtık. Fotoğraf çalışmaları tamamen kurs öğrencilerimize ait. Amacımız bu şiddet olaylarının azalarak yok olmasını sağlamak. Bir süre Erzincan’ın farklı bölgelerinde olmak üzere sergimize devam edeceğiz. Sergimizin sonunda inşallah gereken mesajı gereken yerlere ulaştırmış oluruz.”
Sergiyi inceleyen bir vatandaş; “Belediyemiz bu konuyu gündeme getirdiğinden dolayı teşekkür ediyorum. Kadına şiddet ülkemizde kanayan bir yara haline gelmiş durumda. Böyle bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”
Başka bir vatandaş ise konu hakkında şu görüşlerde bulundu; “Cennet anaların ayağı altındadır demiş yüce rabbim ve cevabı vermiş. Kadında bir insan köle değil sonuçta. Hürmet etmek lazım saygı duymak lazım” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da “Kadına Şiddete Hayır” Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN