Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çoçuk Şube Rekora Koşuyor

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:33
Erzincan Çoçuk Şube Rekora Koşuyor
İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar ile suça sürüklenmeye meyilli olan çocuklara topluma tekrar kazandırmak için önemli projelere imza atıyor.
Suç Oranlarında Önemli Düşüş Yaşandı
Edinilen bilgiye göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şubesi bünyesinde oluşturulan özel ekiplerle okul önlerinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini artırırken Erzincan genelinde çocuk yaştaki şüphelilerin adli suç oranlarında ise önemli düşüşler yaşandığı öğrenildi. Çocukları yakın markaja alan ekipler suç işlemelerine fırsat vermeden gerekli tedbirlerini önceden alırken faili meçhul olayların aydınlatılmasında ise başarılı oldukları görüldü.Yakın zaman da da Erzincan da bir gazeteciye ait çalınan motosikletin ile çocuk yaştaki şüphelilerin kısa sürede yakalanması ise bu başarıların göstergesi olarak belirtildi.
Çocuk Yaşta Kayıp Şahısları Aydınlatma Oranı Yüzde 100
Özellikle ülke genelinde oranı oldukça yüksek olan kayıp şahıslarla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde Erzincan da yaşanan kayıp çocuk aydınlatma oranlarında da önemli başarılara imza atılırken Erzincan da çocuk yaşta yaşanan kayıp şahısların bulunmasında %100 başarı sağlayan ekipler Türkiye rekorunu ellerinde bulundurduklarını belirtti.
Güvende Bilinçli Gençlik
Çocuk Şubesi ekipleri Erzincan da özellikle suça sürüklenmiş yada sürüklenmeye meyilli olan çocukları tekrar topluma kazandırmak için önemli projelere imza attı. Sokak da bulunan çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdüren çocuk şubesi ekipleri hırsızlık, yan kesicilik gasp ve kasten yaralama gibi bir çok suça karışmış olan çocukların rehabilite edilmesi için özel projeler hayata geçirdi.
Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk şubesi ekipler kendi bünyelerinde oluşturdukları SODES kapsamındaki "Güvende Bilinçli Gençlik" projesinde çocuklara yönelik Kültür Eğitim ve Eğlence merkezi oluşturarak Eğitim uzmanları eşliğinde topluma kazandırmanın gayreti gösterilirken oluşturulan bu eğlence merkezinde çocuklar için PlayStation, internet, kütüphane ve masa oyunları gibi bir çok eğlence ile hoşça vakit geçirmeleri sağlandığı da öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Çoçuk Şube Rekora Koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN