Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Şehit Aileleri Ve Gaziler Öğlen Yemeğinde Buluştu

Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehit ailelerine ve gazilere öğlen yemeği verildi.
Erzincan Kule Park Salon’unda düzenlenen yemeğe Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, eşi Muhsine Kahraman, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve eşleriyle birlikte şehit aileleri ve gaziler katılım gösterdi. Düzenlenen yemekte gazilerin her masada yemeğe gelen misafirlerle birlikte oturması dikkat çekti.
Yemekte ilk olarak konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan şu görüşlerde bulundu; “Tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış mazlum milletlere örnek olmuştur.18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi de bu anlamda büyük Türk milletinin tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yazıldığı özel ve istisna bir zaman dilimidir. Şehitlerimiz bu destanla vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaşmışlardır.” dedi.
Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman yaptığı konuşmalarda şu görüşlerde bulundu; “Şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları ve fedakarlıkları bizim arılık sebebimiz olmuştur. Fakat bizler sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Sizler bizim başımızın tacısınız ve hepimizin başı üstünde yeriniz var. Onun için bu fedakarlıklarınızın karşılığını vermek mümkün değil ama inanıyorum ki devletimizin sizi unutmadığını ve size daima sahip çıktığını göstermek açısından bu beraberliğimizde anlamlı.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yemeğe geçilerek program sona erdirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Şehit Aileleri Ve Gaziler Öğlen Yemeğinde Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN