Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitesi’nde Nevruz Bayramı Kutlandı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 21:35
Erzincan Üniversitesi’nde Nevruz Bayramı Kutlandı
Üniversitesi’nde Nevruz Bayramı kutlandı.
Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Kampüsü’nde düzenlenen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu, Erzincan Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp ve Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Yardımcısı Dr. Askhat Kesikbayev , Kazakistan’ın yöresel kıyafetleri giyip atlı birlikler ve Mehter Takımıyla kampüs meydanına giderek nevruz ateşi yaktı.
Daha sonra yakılan ateşinden üstünden atlayan Vali Kahraman ve Rektör Çapoğlu, yumurta tokuşturarak demir dövdü. Şenlik havasında geçen kutlamalara çok sayıda üniversite öğrencisi de katıldı.
Gerçekleştirilen etkinliğe Vali Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp , Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun yanı sıra öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerinin katıldı.
Erzincan Üniversitesinde düzenlenen Nevruz Bayramı Kutlama programının açılış konuşmasını yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu; “Milletler birlik ve bütünlüğünü korumak ve sürdürmek için kültürlerine sahip çıkmak ve onları yaşatmak zorundadırlar. Kültür bir milletin yaşam biçimidir. Kültür unsurları içerisinde pek çok şeyi sayabiliriz. Bunlardan en önemlisi milletlerin kutladığı bayramlardır.” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise şu görüşlerde bulundu; “Nevruz baharın başlangıcıdır. Kardeşliğin, dostluğun, sevginin ve kaynaşmanın günüdür. Bizde farklılıklarımız ülkemizin en büyük zenginlikleridir. Her vatandaşımız bu coşkuyu her beraber yaşayacaktır. Erzincan asırlardır huzurun ve kardeşliğin şehri olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Nevruz bu açıdan Erzincan’da değerini ve anlamını bir kez daha bulacaktır.” dedi.
Program daha sonra Erzincan Belediyesi mehter takımı gösterisiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Üniversitesi’nde Nevruz Bayramı Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN