Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetinden Kameralı Kırmızı Işık Denetimi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Erzincan Emniyetinden Kameralı Kırmızı Işık Denetimi
İl Emniyet Müdürlüğü gelişen teknolojiye bağlı olarak trafik denetim ve uygulamaları sırasında etkin bir denetleme ortamının oluşturulması amacıyla Erzincan kent merkezinin belirli noktalarında kameralı kırmızı ışık denetimi gerçekleştirilmektedir. Özellikle sürücülerdeki algılanan yakalanma riski oranını yükseltmek ve il merkezindeki trafik denetimlerinde tespite dayalı kontrol sistemini geliştirmek için sivil trafik görevlilerince trafik ışık yaklaşımlarına yerleştirilen kamera ile denetimler yapıldığı öğrenildi.
Sürücülerin sinyalizasyon sistemine uymaksızın karıştığı yaya kazaları 2014 yılında toplam kazaların % 26’sını, 2015 yılında ise % 22’sini oluşturmaktadır. Bu nedenle kırmızı ışık kuralını ihlal ettikleri tespit edilen sürücülere 2015 yılında toplam 454 adet cezai işlem uygulandığı öğrenildi. Bu uygulama ile trafiğin savunmasız unsurlarından yaya ve öğrencilerin trafik ortamını daha rahat kullanmaları amaçlandığı belirtildi.
Vatandaşların can ve mal güvenliğini tesis, değerlerin trafik kazalarında yitirilmesinin önüne geçilmesini temin etmek için düzenlenen kırmızı ışık denetimleri yoğun bir şekilde devam edeceği de öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Emniyetinden Kameralı Kırmızı Işık Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN