Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Dede Ve Torunlar Buluştu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Erzincan’da Dede Ve Torunlar Buluştu
18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Kemahlılar Derneği binasında “Dede-Torun Buluşması” adlı etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe Valisi Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, kamu kurum müdürleri, huzurevi sakinleri, Gönüllü Gençler Ekibi üyeleri ve Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri katıldı.
Programda huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenen ve onlarla halk oyunları oynayan Vali Kahraman daha sonra yaptığı konuşmasında programın düzenlenmesindeki asıl amacın dede ile torunun bir araya getirilerek farkındalığın artırılması olduğunu belirtti. Konuşmasında herkesin bir gün yaşlanacağını ifade eden Vali Kahraman; “Gençlerimizin, yaşlılarımızı unutmaması gerekiyor. Çünkü gün gelecek gençler de yaşlanacaktır. Bundan dolayı gençleri ve yaşlıları buluşturmak istedik. Buradaki asıl amacımız yaşlı insanlarımızın gönüllerini almak ve gençlerle yaşlılar arasında gönül köprüleri kurmaktır. Bizler yaşlılarımızı hiçbir zaman unutmayacağız, Valiliğimizin tüm imkanları onların emrindedir. Çünkü onlar bizim için çok değerlidir. Bizim geleneğimizde de yaşlıların çok önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla biz burada geleneğimizi yaşatıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Konuşmasında son olarak Gönüllü Gençler Ekibine teşekkür eden Vali Kahraman; “Gönüllü gençler ekibi geçen hafta ulusal bir kanalda TV programına katıldılar. Kendileri ellerinden geldiği kadar ilimizi ve ekip olarak yürüttükleri hizmetleri tanıtmaya çalıştılar. Gönüllü Gençler ekibi hizmetleriyle tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurdular ve bu hareket tüm Türkiye’ye yayıldı. Hizmet ve sorumlulukları daha da arttı. Kendilerine bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
Vali Kahraman’ın konuşmasının ardından Güzel Sanatlar Lisesinin öğretmenleri tarafından katılımcılara mini konser verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Dede Ve Torunlar Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN