Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül Elçileri ’da “Bereket Ormanı” Oluşturdu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Gönül Elçileri Erzincan’da “Bereket Ormanı” Oluşturdu
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde 81 ilde gerçekleştirilecek olan ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde “Bereket Ormanları” projesi ’da düzenlenen törenle hayata geçti.
Esentepe mevkiinde düzenlenen ağaç dikim törenine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın eşi Muhsine Kahraman, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, Orman İşletme şube Müdürü Halil Yazıcı, kurum müdürleri ve eşleri ile öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Orman İşletme şube Müdürü Halil Yazıcı şu görüşlerde bulundu; “Erzincan ilimiz orman varlığı açısından Türkiye geneli ortalamasının bir miktar altındadır. İnşallah bu çalışmalarımızla Türkiye ortalaması olan % 20’yi yakalamış olacağız."dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan Muhsine Kahraman ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Erzincan’da birçok faaliyet gerçekleştirildiğini dile getirerek bu projeler kapsamında gerçekleştirilen ve dün kapanış programı düzenlenen 24 Günde 24 Ayar Okul projesi ile ilimizde çocuklara hayvanları sevdirme amacıyla okul bahçelerine hayvan barınağı yapıldığını ifade etti.
Konuşmasında ormanların ülkenin akciğerleri olduğunu ifade eden Muhsine Kahraman; ağaçların insanlığın geleceği olduğunu ve çocuklarımıza bırakılabilecek en büyük servet olduğunu söyledi.
Muhsine Kahraman konuşmasının ardından öğrencilerle beraber fidan dikti ve fidanları suladı. Fidan dikiminde öğrencilerle yakından ilgilenen Muhsine Kahraman programın sonunda onlarla hatıra fotoğrafı çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Elçileri Erzincan’da “Bereket Ormanı” Oluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN