Belediyesi 2015 Yılı 35 Milyon TL’lik Yatırım Projelerinin Açılış Kurdalesini Kesti

Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:38
Erzincan Belediyesi 2015 Yılı 35 Milyon TL’lik Yatırım Projelerinin Açılış Kurdalesini Kesti
Belediyesinin 35 milyon TL bütçeli 2015 yatırımları açılış programı yapıldı.
Erzincan Belediyesi önünde gerçekleştirilen açılış programına Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Vali yardımcıları, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve Erzincan Belediyesi çalışanları katıldı.
Erzincan Belediyesi Mehter Takımı ve Halk oyunları ekibinin gösterileriyle başlanan programda Erzincan Belediyesinin 2014 yılı boyunca yapmış olduğu projeler ve yatırım yapılması planlanan yeni projelerle ilgili katılımcılara sinevizyon gösterisi sunuldu.
Yapılan gösterimin ardından programın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamada şu görüşlerde bulundu; “Bizler bu şehrin sakini değiliz sahibiyiz. Şehrimize güzel şeyler katmanın peşindeyiz. Sadece hizmet etmek yeterli değildir. Biz hizmet ederken aynı zamanda ve tüm Erzincan’da yaşayan il dışından gelmiş tüm sakinlerin güvenilir yöneticisi olarak hizmete devam ediyoruz.”
Başkan Başsoy 2015 yılı içerisinde 35 milyon TL’lik yatırım planlaması hakkında ise şu açıklamalarda bulundu; 3 adet yeni park, 550 bin adet sezon boyu çiçek dikimi, 27 bin adet çeşitli bölgelerde ağaç dikimi, can suyu projesinin arıtma tesisi revizyonu, 15 km’lik kanalizasyon yapımının bir yıl içerisinde tamamlanacağını ifade edip 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilen projeler hakkında da bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.
Daha sonra bir konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise sorunların yerinde ve hızlı bir şekilde çözülmesinde mahalli idarelerinin önemli olduğuna işaret ederek Erzincan Belediyesinin 35 milyon TL’lik hedefini tamamlayacağına inandığını ve 2014 yılındaki performansının 2015 yılında daha iyi bir şekilde olacağını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından 2015 yılı yatırımlarının açılış kurdelesi Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın öncülüğünde yapılan duanın ardından Erzincan Belediyesine ait hizmet araçlarının korna sireni çalması eşliğinde kesildi. Son olarak da kurban kesilerek programa son verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Belediyesi 2015 Yılı 35 Milyon TL’lik Yatırım Projelerinin Açılış Kurdalesini Kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN