Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 09:55
Erzincan’da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri ile ilgili “Seçim Güvenliği Toplantısı” Valisi Süleyman Kahraman’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri ile ilgili “Seçim Güvenliği Toplantısı” Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.
Polisevi’nde düzenlenen toplantıya Erzincan Valisi, Süleyman Kahraman’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Emniyet Amirleri ve Jandarma Komutanları, ilgili kurumların şube müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan seçimin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, “Seçim takvimi sırasında yapılması gerekenleri sizlere görüşüp bu görüşmenin ışığında seçim takvimini yürütmek amacıyla toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Her şey gelip geçicidir bundan dolayı önemli olan hoş bir sada bırakmaktır. Bu seçim atmosferinde hoş bir sada bırakmak için gereken olgunluğu göstermeyi tüm partilerden istirham ediyoruz.”
“Biz seçimle ilgili ne gibi tedbir varsa onu alıyoruz. Sizlere de ne gibi kolaylık varsa onu göstereceğiz. Yeter ki karşılıklı hoşgörü ve anlayış olsun. Bu konuda birbirinizle yani siyasi partiler olarak anlayış gösterirseniz sizde memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Seçim geçicidir ve dolayısıyla seçimden sonra bütün partiler birbirinizin yüzüne bakacaksınız. Birbirinizin yüzüne baktığınız zaman mahcup olacağınız bir olay yaşanmaması gerekiyor.”
ERZİNCAN HALKI HOŞGÖRÜLÜ VE ANLAYIŞLIDIR
“Erzincan asayiş yönünden son derece iyi illerden birisidir, önemli bir asayiş olayı yaşamıyoruz. Bunun kaynağı Erzincan insanının hoşgörülü ve anlayışlı olmasıdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyoruz. İnsanımızı yaşatmak, insanımıza bakmak, insanımızın güzelliklerinden faydalanmak zorundayız. Bizler Vali olarak, devletin temsilcisi olarak sizlerden tek beklentimiz karşılıklı hoşgörü içerisinde olmamız ve birbirinize hoşgörülü davranmamız ve seçimden sonra hoş sada bırakmanızdır.” şeklinde konuştu.
Vali Kahraman’ın konuşmasından sonra Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığınca Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun, seçim güvenliği, seçim yasakları vb. konularda sunum yapıldı.
Toplantıda Vali Kahraman, seçimlerin huzur ve güven ortamında yapılması için kurumların üzerine düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmeleri ve seçim güvenliği konusunda alınacak tedbirlerin hiçbir aksaklığa fırsat verilmeden yürütülmesi talimatını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN