Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da En Güzel Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışması

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:31
Erzincan’da En Güzel Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışması
İmam Hatip ortaokulları en güzel Kur´an okuma yarışması Terzibaba Camiinde il ve ilçelerden altı okuldan altı erkek öğrencinin katılımıyla yapıldı.
Yarışmaya Erzincan İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ömer Faruk Beydili, Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu’ndan Berat Ensar Güneş, Üzümlü İmam Hatip Ortaokulu’ndan Yunus Emre Bayraktar, Refahiye İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mürsel Sertbaş, Kemah İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kemal Hançar ve İliç İmam Hatip Ortaokulu’ndan Furkan Yıldırım Birinci olmak için yarıştılar.
Geceye İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Zeki Göksu, Kemah İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Çukadar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Alıcı, Şube Müdürü Kayhan Ulusan, Eğitim Birsen Şube Başkanı Nebi Gül, ERİHMED(Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakır okul müdürleri, öğrenciler, öğrenci velileri katıldı.
Bu yıl ilki düzenlenen yarışmada hafızlık müessesesini geliştirmek ve öğrencileri hafızlığa motife etmeye çalıştıklarını belirten Erzincan İmam Hatip ortaokulu Müdürü Hasan Çakmak bu yarışmayı her yıl yapmayı amaçlıyoruz dedi. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Alıcı ise “İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak üniversitemiz öğrencilerinden daha güzel okuyan minik öğrencilerimizi tebrik ediyorum böylesi Kur´an neslinin yetiştiriliyor olmasından dolayı memnuniyetimi belirtmek isterim.” dedi. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ise konuşmasına Hz.Yakup ile Hz.Yusuf kıssasından örnek verip başlayarak “Önemli olan makam mevki değil Kur´an a bağlı olarak Kur´an ve Peygamber Sevgisiyle yetişen nesillerdir. Bugün bizlere bu Kur’an ziyafetini veren yavrularımızın yetişmesinde emeği gecen öğretmen ve ailelerinden Allah razı olsun.” dedi.
Jüri üyeliğini Hafız öğretmenlerinden Fazıl Yaren, Ekrem Küçüker, Murat Beksar ve Recep Keleş’in yaptığı yarışmada birinci İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ömer Faruk Beydili, İkinci Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu’ndan Berat Ensar Güneş ve üçüncü olan Kemah İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kemal Hançar oldu. Dereceye giren ve yarışmaya katılan diğer öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da En Güzel Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN