Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlik Haber-sen ’da Yeniden Yetkili Sendika

Giriş Tarihi: 25.5.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 09:46
Birlik-Haber Sen ’da yeniden yetkili sendika oldu. Erzincan PTT Başmüdürü Mustafa Beşli Başkanlığı’nda yapılan ve Sendika temsilcilerinin de katıldığı mutabakat toplantısında Birlik Haber-Sen toplam 101 üyeyle yetkili sendika olmayı başardı. Yeniden aldıkları yetkiyi tüm PTT çalışanlarının menfaatleri doğrultusunda kullanacaklarını belirten BHS İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, “Hızla büyüyen ve büyümeye devam eden sendikamız, bugün Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de üyelerinin verdiği güven ve destekle yeniden yetkili sendika oldu” dedi. Türkiye Genelinde Yetkisini üye sayısını artırarak devam ettiren Birlik Haber-Sen Genel Merkezi ve Erzincan Birlik-Haber Sen kendisi dışındaki 3 sendikanın toplamından daha fazla üye sayısını elde ederek 101 üyeyle yetkili sendika olmayı başardı. Alınan sonuçlara göre Erzincan Birlik Haber-Sen 101, Türk Haber-Sen 28 ve Bağımsız Haber-Sen 20, KESK Haber-Sen 2, üye sayısı elde etti. Erzincan Birlik-Haber-Sen yetkisini devam ettirdi. 2013 yılında 1 kişi farkla aldığı yetkiyi 2014 yılında farkı 55 kişiye çıkararak tarihi bir fark atan Erzincan Birlik Haber-Sen 2015 yılında farkı 73’e çıkarıp Birlik Haber-Sen ile yola devam dedi.
SEVİLİR EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Alınan sonuçlar münasebetiyle bir açıklama yapan Birlik-Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir gösterilen teveccühten dolayı tüm üyelere teşekkür ederken kısa zamanda büyük işler başardıklarını söyledi. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Sevilir açıklamasında, "Birlik Haber-Sen dışında Erzincan PTT Başmüdürlüğü ve bağlı merkezlerinde 3 adet sendika faaliyet göstermektedir. Birlik Haber- Sen üye sayısı olarak ilimizde yaptığı başarılı çalışmalarla kendisi dışındaki diğer 3 sendikanın toplam üye sayısından fazla üye yaptığı gibi Erzincan’da sendikacılığa yeni bir nefes ve ses getirmiştir. Bizler laf değil icraat sendikacılığı yapıyoruz. Sadece sayım zamanı ve basın önünde değil 365 gün 7/24 hizmet anlayışı ile memur üyelerimize hizmet veriyoruz. Birlik Haber-Sen İl Temsilcisi olarak bize teveccüh göstererek ilimizde açık ara yetkili sendika olmamızda destek olan tüm üyelerimize, Levent Kaya, Ednan Cihanbaş, Nihat Işık, İrfan Sıktı Kırmacı, Muammer Öcal, Olkay Özdemir’den oluşan yönetim kurulu üyelerine ve Eyüp Kömür, Sebahattin İlhak ve Yusuf Bebek’ten oluşan işyeri temsilcilerime ve desteklerinden dolayı Birlik Haber-Sen Genel Başkanımız Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcılarımız Ömer Budak, Salih Yıldırgan, M.Cemal Civi, Mevlüt Burgaç, Abdurrahman Tanrıverdi ve Ahmet Karagöz’den oluşan Genel Merkezimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ
Birlik-Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, “Birlik Haber-Sen özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışır. Yetki sarhoşluğu içinde olmayacağız. Sorumluğumuzun bir kat daha arttığının farkındayız. Bize olan güveni boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız. Genel Yetkimizin ilimize, sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik Haber-sen Erzincan’da Yeniden Yetkili Sendika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN