Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Lisesi 65. Mezunlarını Coşkuyla Uğurladı

Giriş Tarihi: 4.6.2015 22:58 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 00:33
Tarihi Erzincan Lisesi 65. Mezunlarını Coşkuyla Uğurladı
Tarihi Lisesi 2014-2015 Eğitim Öğretim yılındaki 65. Mezunlarını verdi.
Toplamda 81 öğrencinin tören eşliğinde gerçekleştirilen mezuniyetine Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve şube müdürleri, Erzincan Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Orhan Bulut ve üyeleri, Okul Müdürü İbrahim Salar, Erzincan Lisesi 1961-1962 yılları arasında idarecilik yapan Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Mukim Sağır, 1964-1965 mezunu Eczacı Saldıray Baydemir, 1985 mezunu Bülent Demirel, 1972-1973 mezunu Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Terzioğlu öğretmenler, veliler ve öğrencileri katıldı.
Erzincan Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlarken açılış konuşmasında bulunan Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim Salar; “Sevgili 2015 yılı mezunları buranın ve bu alanın kıymetini bilin. Burada sizin bir an önce çıkarmak için can attığınız okul üniformasıyla son gününüz. Ne aynı sıralar, ne aynı sınıflar, ne aynı koridorlar bundan sonra paylaşılmayacak. Bugün bitse de gidelim dediğiniz okul günlerinin sonuncusu. Ergenlikten gençliğe adım attığınız yılların bitişi sizlere haykırıyor. O yüzden bugünün tadını çıkarın. Sarılın arkadaşlarınıza, ister doya doya gülüp eğlenin, ister hıçkıra hıçkıra ağlayın. Hem mutluluğunuz paylaşın hem de hüznünüzü. Bugün sınavı unutun, gözünüzde büyütmeyin. Çünkü hayat o kadar çok sınavlarla dolu ki, bunlar başlangıçtır.
Sevgili çocuklarım, asıl olan Erzincan Lisesi herkesin hayatında bir parçadır. Buradaki herkes geçici, sadece sizler hayatınızın sonuna kadar birer Erzincan Lisesi mezunu olarak kalacaksınız. Bu gerçek asla değişmeyecek. Erzincan Lisesi’ndeki mezunların hayattaki başarıları kaliteli duruşlarındandır ve onların okullarına dönüp katkılarındandır. Mezun okuluna sahip çıktıkça, okulun değeri artar, okulun değeri artıkça mezunun kalitesi artar. Bizler okulumuza bu düşüncelerle sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. Sizde bizimle birlikte okulumuza sahip çıkmalısınız. Velilerimize de bir hatırlatma yapmak isterim. Gençlerimizle iyi geçinin. Bugün dizin içinde bir vedanın aslında başlangıcıdır. O çok istediğiniz Üniversiteyi kazanırlarsa sadece 4 ay sonra artık aynı evde bulunmayacaksınız. Aynı sofrada yapılan sabah kahvaltıları, yenen akşam yemekleri yerini bir iki günlük ziyaretlere bırakacaktır. Onların odalarındaki eşyaları özleyeceğiniz günlere çok az kaldı. Artık büyüdüklerini hissedeceksiniz.” dedi.
Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise; “Öğretmenlik mesleği çok yüce, çok ulvi, çok kutsi bir meslektir. Çünkü her anı farklı duygular içinde yaşamış olduğumuz bir meslektir. Az önce okul müdürümüz konuşmasında hüzünlendik, sevindik, üzüldük, geleceğe dair planlar ve programlar hep gözümüzün önünde bir anda geçiverdi. Onun için öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Bu öğrencilerimizi, bu yavrularımızı yarına hazırlayan bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Mezun olan siz sevgili öğrencilerime, mezuniyet törenlerinde okullarda söylemiş olduğum bir söz vardır. Dünyada sizi seven milyonlarca insan varsa bilin ki onun içinde sizi seven biride öğretmeninizdir ve bende bir öğretmenin sizleri seviyorum. Sizi seven 10 kişi varsa onlardan biri yine öğretmeninizdir ve sizi seviyordur. Dünyada sizi seven bir kişi kalmışsa bilin ki sizi seven öğretmeninizdir. Dünyada sizi seven kimse kalmamışsa biliniz ki öğretmeniniz ölmüştür.” dedi.
Son olarak konuşma yapan Vali Yardımcısı Fatih Kaya ise; “Bugün okuldaki son gününüz. Belki bu sizin için bir son ama hayatınızda da yeni bir başlangıçtır. İleride sizleri uzun ve zor bir yol bekliyor, inşallah bu yollarda istediğiniz, umduğunuz, olma istediğiniz meslekte olursunuz. Velilerimizde çocuklarından ne kadar gurur duysalar azdır. Bugün itibariyle öğrenciler eğitimlerinin bir kısmını bitirmiş oluyorlar ve bundan sonrada yükseköğretime geçecekler. İnşallah sizlerde geçmişte olduğu gibi gelecekte de çocuklarınız sizleri gururlandırır ve onurlandırır. Olmak istedikleri mesleklerde de sizleri de en iyi şekilde temsil ederler. Eski mezunlarımızı tarihin en eski lisesinde Erzincan Lisesi’nde görmek bizleri memnun ediyor. Bundan daha önceki konuşmalarımızda birçok Erzincanlı, Erzincan Lisesi mezunu dışarıda yaşayan işadamı, bürokrat ve esnaf birçok kişiyle tanıştım. Onlar Erzincan Lisesi’nin güzelliğini, Erzincan Lisesi’nin büyüklüğünü bizlere anlattılar. İnşallah o büyük Erzincan Lisesi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yaşayacak ve bundan sonrada çok güzel mezunlar çıkarıp, vatana millete hayırlı bireyler olacaklardır” dedi.
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından 65. Mezun 81 öğrenciye programa katılım gösteren protokol üyeleri tarafından diplomalarını takdim edildi. Diplomalarını alan öğrenciler ise mezun olmanın verdiği sevinçle keplerini havaya fırlattılar.
Program akışı içerisinde okul derecesine girmeye hak kazanan 3 öğrencinin ödülleri verilirken okul müdürü İbrahim Salar, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Eczacı Saldıray Baydemir, Erzincan Lisesi’nin eski müdürlerinden Fatma Potur, Ali Fuat Baş ve okul birincisi olan Hanım Sünbül Top’un isimleri sonsuza dek yaşatılması istenilerek hazırlanan yaş kütüğüne çakıldı.
Programın son bölümünde ise öğrenimi devam eden öğrenciler mezun arkadaşlarına coşkulu bir konser verirken mezun öğrencilerde çalan şarkılara ritim tutturduğu, gecenin ilerleyen saatlerinde ise öğrenciler öğretmenleriyle birlikte halay çekerek mezuniyet balolarını tamamladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Erzincan Lisesi 65. Mezunlarını Coşkuyla Uğurladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN