Türkiye Kızılay Şube Başkanlığı Bu Yıl İlk Defa Bin Aileye Gıda Yardımı Yapıyor

Giriş Tarihi: 18.6.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Türkiye Kızılay Erzincan Şube Başkanlığı Bu Yıl İlk Defa Bin Aileye Gıda Yardımı Yapıyor
Türkiye Kızılay Derneği Şube Başkanlığı her yıl muhtaç ailelere uyguladığı gıda yardımını bu yıl bin aileyle kucaklaşarak gerçekleştiriyor.
Erzincan Kızılay’ı şube başkanlığı 20 çeşitten oluşturulan gıda yardımı paketini bu yıl ilk defa bin aileye ulaştıracağını belirtti.
Gerçekleştirilecek olan gıda yardımı hakkında açıklamada bulunan Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata konuşmasında şu görüşlerde bulundu; “Bu yılda Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanlığı olarak her yıl geleneksel hale getirmiş olduğumuz gıda yardım kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Bu yılın geçen yıllara göre biraz daha özellikleri var. Oda şu; ilk defa bin aileye bu yıl bir dağıtım yapacağız. Çeşit olarak ise 20 çeşitten oluşan bir paketimiz olacak.
Yıl içerisinde yapmış olduğumuz tespitler ve ramazan ayı içerisinde bize gelen gelecek olan talepler hususunda bu isimleri biz netleştirdik ve bunlarında dağıtımını Allah nasip ederse Pazartesi gününden itibaren dağıtımına başlayacağız. 20 çeşit üründen 18 çeşidini bağışçılarımız tarafından karşılanmış bulunmaktadır. Çeşitlerimizin içerisinde kuru baklagiller, salça, kavurma, kıyma, reçel ve Kızılay’ın maden suyu var. İnşallah hayırlara vesile olur. Bu mübarek ayda ihtiyaçlı ailelerin bu giderlerini gidermiş oluruz.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Kızılay Erzincan Şube Başkanlığı Bu Yıl İlk Defa Bin Aileye Gıda Yardımı Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN