Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlik Vakfı Afgan Aileler İle İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Birlik Vakfı Afgan Aileler İle İftarda Buluştu
Birlik Vakfı Şube Başkanlığı tarafından Afgan aileler için iftar programı düzenlendi.
Öğretmenevi çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen olan iftar programına Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Birlik Vakfı Genel Sekreteri Nevzat Sudaş, Birlik Vakfı Erzincan Şube Başkanı Erdal Akpınar, sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri, Afgan aileler ve Birlik Vakfı Üyeleri katıldı.
Düzenlenen programda konuşma yapan Birlik Vakfı Başkanı Erdal Akpınar; “Sizleri bu mekânda ağırlamaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Hepimizin aynı insanlık âleminin aynı ümmetin, Muhammed (s.a.v) ümmetinin bireyleriyiz. Sizler burada bizlerin misafiri olmaktan öte kardeşleri olarak burada bulunmaktasınız.” dedi.
Daha sonra konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise yaptığı konuşmasında; “Sizler bizim baş tacımızsınız, misafirimiz değil, kardeşlerimizsiniz. Artık sizler Erzincanlısınız. Bunu biz böyle kabul ediyoruz” dedi.
Programda son olarak konuşan Vali Süleyman Kahraman; ” Muhacir kardeşlerimizden bir Ensar anlayışı içerisinde iftar açmak çok anlamlı ve çok güzel oldu. İnşallah bizler bu anlayışı bu şekilde bırakmadan, sizleri tüm imkânlarımızla destekliyoruz. İnşallah bulunduğunuz ortamlardan daha iyi ortamlara sizleri kavuşturma gayreti içerisindeyiz. Ramazan ayını çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ramazan ayı o kadar bereketli olduk ki başka bir zaman başka bir halde iki iftarı iki yemekle çıkaramazsınız. Sizlerin Ramazan’ını tebrik ediyorum ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah daha çok Ramazanlarda sizlerle bir arada olmayı Allah’tan arzu ederim.” dedi.
İftar programının ardından Afgan ailelerle bir süre görüşen Vali Süleyman Kahraman, ailelerin istek ve sorunlarını dinledi. Afgan çocuklarla yakından ilgilenerek; çocuklara oyuncaklar hediye edip, mutluluklarına ortak olduğu görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik Vakfı Afgan Aileler İle İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN