Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 9.7.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 07:34
Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu
Valiliğinin şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği geleneksel iftar yemeği bu Ramazan Ayı’nda da gerçekleştirildi.
Erzincan Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Kulem Park Sosyal Tesisleri’nde şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına; Vali Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, Erzincan 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve eşi, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve eşi, Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve eşi, Şehit Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Kazım Koyun, Erzincan Muharip Geziler Derneği Başkanı Sabri Taş, askeri erkan ve kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı.
Vali Kahraman ve eşi Kahraman iftar programında şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilendiler. İftar yemeği öncesi konuşan Vali Kahraman, iftar programına katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti. Vali Kahraman, konuşmasının devamında; “Canını bu vatan ve milletimiz için seve seve feda eden aziz şehitlerimizin aileleriyle ve kahraman gazilerimizle iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. İnsan çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde edebilir. Şehitlik ve gazilik rütbesi ise, hayat karşılığında elde edilmekte ve inanç sayesinde kazanılmaktadır. Bu bakımdan rütbelerin en üstünü hiç şüphe yok ki şehitlik ve gaziliktir. Şehitlik mertebesine yükselmek hem Cenab-ı Hak katında, hem de halk yanında büyük bir şereftir. Bu nedenle şehit ailelerimiz, şehadete uğurladığı evlatlarıyla ne kadar övünseler azdır. Siz kahraman gazilerimiz, vatanımızın bekası için yaptığınız fedakarlıklar ve hizmetler için ne kadar övünseniz azdır.
Biz bu coğrafyayı vatan yapmak için binlerce yıldır şehit ve gaziler verdik. Binlerce yıldır bu coğrafyaya düşman ayağını bastırmamak için birliğimizi beraberliğimizi muhafaza ederek bugünlere geldik. Bundan sonraki dönemde de ecdadımızın bize bıraktığı, teslim ettiği bu coğrafyada hep beraber birlik beraberlik ve kardeşlik için yaşayacağız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine sahip çıkacağız.
Şehit ve gazilerimiz için ne yaparsak yapalım azdır, bunun farkındayız. Şehit ve gazilerimizin yaptıkları fedakârlıklar hiç bir şekilde ödenmez, bunun karşılığı yoktur. Bunun tek karşılığı cennettir. Sizlere bu iftar soframızı şereflendirdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize huzurlu bereketli bir ömür diliyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından il protokolü oruçlarını şehit aileleri ve gaziler ile birlikte açarak sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN