Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur-sen Saha Çalışmalarına Başladı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 10:17
Memur-sen Saha Çalışmalarına Başladı
Kazanımlarıyla Toplu Sözleşmeye damgasını vuran Memur-Sen 81 ilde saha çalışmalarına başladı. “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganlarıyla 81 İlde teşkilatlarla bir araya gelecek Memur-Sen Yönetimi ve üye sendika başkanları 81 ilde sahaya indi. Bu kapsamsa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı-Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul , Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen Memur-Sen ailesiyle buluştu. Erzincan Müftülük Konferans Salonunda “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganıyla yapılan Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Sebahattin Karakelle, AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Av. Serkan Bayram, Memur-Sen Erzincan Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Nebi Gül, Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu, Diyanet-Sen Şube Başkanı Zakir Yıldız, Birlik-Haber-Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, Ulaştırma-Memur-Sen İl Temsilcisi Süleyman Karataş, Toç-Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Almacı, Büro-Memur-Sen Şube Başkanı Necdad Yıldırım Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Erol Şahin,Bayındır Memur-Sen İl Temsilcisi Bilal Selçuk, Enerji-Bir-Sen İl Temsilcisi Hikmet Kuzey, Kültür-Memur-Sen Murat Orhan ile Erzincan Üniversitesi Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Zafer Arlı ile Memur-Sen üyeleri katıldı.
Erzincan Camii Kebir’in İmam Hatibi Adem Kocatürk’ün Kur’an tilaveti ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Memur-Sen Erzincan Temsilcisi Nebi Gül yaptı.Terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Memur-Sen Erzincan Temsilcisi Nebi Gül, “Bu toprakları vatan yapan, bu ay yıldızlı bayrağa rengini veren onu özgürce semalarımızda dalgalandıran şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bu ülke için bu ülkenin değerleri için bir insan tarafından yapılabilecek en büyük fedakarlığı yaptılar. Bu vatanın sahibi bir gül bahçesine girercesine bu vatan için şehit olanlardır. Bu vatan bize onlardan emanettir. Emanete sahip çıkacağız, emanete sahip çıkmak şehitlerimizin uğrunda can verdiği değerleri korumakla ve yüceltmekle olur. Bu değerleri korudukça ve yücelttikçe şehitlerimizin ruhu şad olacaktır Bizlerin bu ülkede özgürce yaşamasını sağladılar. Rakiplerimizle arayı açarak zirve yolculuğumuzu sürdürmede katkısı olan, emeği geçen tüm Memur - Sen camiasına teşekkür ediyorum. Ülke genelinde, 1 milyon üyeli, uluslararası toplumda etkili bir Memur-Sen konfederasyonu hedefledik ve bu hedefimiz doğrultusunda Erzincan Memur - Sen camiası olarak gayret ve çalışmalarımız artarak devam edecek. Diğer önemli bir hedefimiz ise, Türkiye’nin hem demokrasisini hem de ekonomisini büyütmek, ülkemizin büyüyen ve gelişen refahından ve özgürlüklerinden pay almaktır. Büyük Memur-Sen ailesi olarak, çalışma hayatının ve sendikal hareketin liderliğini, sivil toplum kuruluşlarının çatı kuruluşu olma hüviyetini sürdüreceğiz ve Türkiye ve milletimiz için değer ve kazanım üretmeye devam edeceğiz. Erzincan’da 4400 üyemiz bulunmakta bu sayıyı 2016 yılında 6 000 çıkarmayı hedefliyoruz. Memur-Sen buluşmamıza katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Sebahattin Karakelle, AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Av.Serkan Bayram ve üyelerimize teşekkür ediyorum. " dedi.
MEMURLARIN ÖNEMLİ KAZANIMLARI OLDU
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen,Erzincan’da güzel bir etkinlikte sendika üyeleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Esen “2016 yılı için biz 1 milyon üye hedefiyle yola çıkıyoruz. Memur Sen 11 hizmet kolunda Türkiye kolunda yetkilidir. 3. Toplu Sözleşmemizi yaptık. Bu yaptığımız sözleşmeyle memurlarımızın önemli kazanımları oldu. Sadece bizim sendikamıza üye olanlar değil diğer sendikaya üye olanlar da bu sözleşmeden faydalanacak. Hayırlı olmasını diliyorum. 1 Kasım’da yapılacak seçimin istikrar getirmesini diliyorum. Şu andaki kaos ortamından ülkemiz bir an önce çıkmalıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonra kimse tek başına iktidara gelemedi. İktidara gelemeyince ülkede bir kaos oluşmaya başladı. Herkes benim kırmızıçizgim var, şartlarım var diyerek konuşmaya başladı. Biz bu konuda yapılan bu söylemleri yadırgadık. Millet koalisyonu işaret etmişti. Koalisyonun kurulması gerekirdi. Biz bu toplum içinde yaşayan herkesin kardeşlik ruhu içinde hareket etmesini istiyoruz. Benim partim iktidara gelmezse ben şunu yapmam bunu konuşmam demek doğru değil. Biz bu yüzden ülkemizin istikrarlı olmasını istiyoruz. İstikrar olursa huzur olur. İstikrar olmazsa istiklalimiz ve istikbalimiz tehlikeye girer.”dedi.
TÜRKİYE’NİN AK PARTİ İKTİDARINA İHTİYACI VAR
AK Parti’nin bütün yasakları kaldırarak kardeşliğin tahkim edilmesi için çaba gösterdiğini belirten AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Sebahattin Karakelle, “Türkiye’nin AK Parti iktidarına ihtiyacı var, AK Parti herkesin sıkıntısını gidermek için çaba sarf ediyor.. AK Parti’nin kamu alanında gerçekleştirdiği yenilikler memurlarımız için bir devrim niteliğindedir. AK Parti’yi eksiklerine bakarak değil, kazandırdıklarına bakarak değerlendirin. Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın. 14 yıllık kazanımları heba etmemek için bütün kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakalım. Biz herkesi kucaklamak için geceli gündüzlü canla başla mücadele ediyoruz. Hepimiz elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Memur-Sen ailesinin hedeflediği 1000000 üye hedefine erişeceğinden kimsenin endişesi olmasın.Memur-Sen ailesinin gösterdiği duruş ve çalışma ile bana göre 1 milyon üye hedefini kolaylıkla aşacaktır. Bu camiaya gerekli ilgiyi ve desteği Ak Kadrolar olarak dün gösterdik bugün ve yarında göstermeye devam edeceğiz. Biz ülke yönetimini devraldığımızda “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını kendimize düstur edindik. Geçtiğimiz 12 yılda özgürlük ve güvenlik arasındaki hassas dengeyi koruyarak Türkiye’ye sınıf atlattık. Artık üniversitesi olmayan okulumuz yok. 12 yılda neredeyse 79 yıllık cumhuriyet döneminde yapılan derslik kadar derslik yaptık. Artık üniversitesi olmayan vilayetimiz kalmadı. 193 tane üniversite var. Niye? Dedik ki, ta Muş’taki, Hakkâri’deki , Erzincan’daki, Artvin’deki, Ağrı’daki kardeşlerimiz üniversiteye gitmek için para harcamasın. Üniversite ayağında olsun.Geçmişten bugüne yaşadığımız terör olaylarının ve çeşitli krizlerin milletimizi bu hedefinden uzaklaştırmak amacı taşıdığını biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey, milletimizin birliği ve beraberliğidir. Kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmaktır. Ülkemizde yaşayan 78 milyon insanımızın her biri bu devletin eşit haklara sahip birinci sınıf vatandaşlarıdır. 81 vilayetimizin her biri, Türkiye’nin ayrılmaz birer parçasıdır. Biz ne tek bir vatandaşımızdan ne de bir karış toprağımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bunun için kurulan tuzakların, oynanan oyunların, ortaya atılan fitnelerin üstesinden Allah’ın izniyle geleceğiz Bu vatan toprağında ameliyat yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ... Gün hep birlikte vatanımıza, ülkemize, devletimize sahip çıkma günüdür. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle emperyalizme karşı verilmiş büyük bir direnişin adıdır Türkiye. Bin yıldır Anadolu’nun ve Trakya’nın vatanımız olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen , hedeflerinin ülke genelindeki üye sayısını 1 milyona ulaştırmak olduğunu belirtti. Cankesen seçimin ardından siyasilerin bir araya gelemediğini, ülkede bir huzursuzluk ve karışıklık oluşturulmak istendiğini ifade ederek şunları kaydetti: "7 Haziran seçimleri sonucu hükümet kurulamadı ve kaos oluşturulmaya çalışıldı. Ülkenin bir nevi kalkınması engellendi. Son zamanlarda meydana gelen PKK olayları, şehit haberleri, paralel yapı ve dış güçlerin ülkemize ne kadar zarar verebileceğini görmeye başladık. Bu anlamda da Memur-Sen ailesi olarak önümüzdeki seçimlerde siyasi istikrarın ve istikbalimizin önemli olduğunu arkadaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Çünkü bu arkadaşlarımız toplumun örnek liderlerinden, bir nevi kanaat önderlerinden seçilmiş arkadaşlarımızdır"
MEMUR-SEN BÜTÜN ZULÜMLERE SESİNİ YÜKSELTEN BİR İSYAN HAREKETİDİR
Gerçekleştirilen toplantıda son olarak konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganlarıyla 81 ilde sahaya indiklerini belirtti. Tombul, çalışanlardan yana bir sendika olduklarını ifade ederek, “Memur-Sen 11 hizmet kolunda Türkiye’de yetkilidir. 3. toplu sözleşmemizi yaptık. Bu yaptığımız sözleşmeyle memurlarımızın önemli kazanımları oldu. Sadece bizim sendikamıza üye olanlar değil, diğer sendikaya üye olanlar da bu sözleşmeden faydalanacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Memur-Sen çağın gerekliğini red etmeyen, insanı hakikatle buluşturacak yeniden inşa hareketidir. Memur-Sen bütün zulümlere sesini yükselten bir isyan hareketidir. Bu isyan hareketinde siyasette, sivil toplum kuruluşu olarak da dünyanın neresinde olursa olsun nerede bir mazlumun sesi var, nerede bir ‘ah’ sesi var. İşte orada Memur-Sen ve Memur-Sen düşüncesinde siz değerli kardeşlerim, gönül erleri vardır. Çocuklarımızın umutlarını hayallerini karartanların, sizlere bizlere neler yaptıklarını hatırlayın. Onun için asla ve asla bihaber kalamazsınız. Her dönemde her yerde ayrıştırıcı değil, daima birleştirici bütünleştirici olduk. Bu yolda sorumluluk almaktan asla ve asla kaçmayacağız. Etnik, mezhepsel, bölgesel ve ideolojik sendikacılık yerine hizmet sendikacılığı, akademik sendikacılık, toplumsal sendikacılık ve değerler sendikacılığı yapacağız” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen Saha Çalışmalarına Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN