‘Uçurtmanın Kuyruğu’ Kapalı Gişe Oynuyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:38
‘Uçurtmanın Kuyruğu’ Kapalı Gişe Oynuyor
Geçtiğimiz hafta Devlet Tiyatrosu’nda seyirci ile buluşan ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ adlı oyun, kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, biletleri satışa sunulduğu anda tükeniyor. Her hafta Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde sahnelenen oyun, Erzurumlu tiyatro severler tarafından tam not aldı.
Erzurum Devlet Tiyatrosunda Semih Çelenk’in yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” isimli oyun; Savaş Dinçel’in 2000 yılında yazdığı "Uçurtmanın Kuyruğu" ilk kez kendisinin rejisiyle 2001-2002 tiyatro süreminde İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oynandı. Bu yapımda rolleri Naşit Özcan ve Avni Yalçın üstlendi. Oyun daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Hakan Çimenser’in rejisiyle ve Olcay Kavuzlu ile Mithat Bereketli’nin oyunculuğuyla 2005-2006 tiyatro süreminde sergilendi. Bundan iki yıl sonra Pervasız Tiyatro yapımı olarak 2007 yılında Savaş Dinçel rejisiyle ve Aykut Taşkın ve İlker Ayrık’ın oyunculuğuyla yeniden sahneye geldi. Amatör topluluklar da "Uçurtmanın Kuyruğu"nu yazıldığı günden bu yana defalarca oynadılar. Bu kez 2015 yılında "Uçurtmanın Kuyruğu" Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda yaratıcı, özverili, hünerli bir ekibin ortak bir hikâyesine dönüştü.
"Uçurtmanın Kuyruğu" hikâyesini ve çocukluğunu yitirmiş insanları bir uçurtmanın kuyruğunda birleştirme çabası içinde. İki üstün yetenekli oyuncu Levent Aras ve Emrah Keskin olmak üzere, Hakan Dündar, Funda Karasaç, İzzetin Biçer ve Gürkan Çakıcı’yla onların ışıkla, lekeyle, kostümle, notayla kurduğu hayallerini gerçekleştirmek, oyunu var etmek için büyük çaba harcayan dev sanat emekçileri kadrosu ile oyun Erzurumlu tiyatro severlerle buluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Uçurtmanın Kuyruğu’ Kapalı Gişe Oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN