Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetten Sınav Uyarısı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:58
Emniyet Müdürlüğü’nce yazılı bir açıklama yapılarak 22 Şubat 2015 Pazar günü Mesleki Bilgiler Tespit Sınavı yapılacağı belirtilerek vatandaşlar gürültü kirliliği hususunda uyarıldı.
Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“ÖSYM Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler seviye Tespit Sınavı 22 Şubat 2015 Pazar günü Saat:14:00 de tek oturum halinde yapılacaktır.
ÖSYM tarafından yürütülen sınav öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu, sınavın uygulanması esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelebilecek aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesiyle heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır.
Bu nedenle, Pazar günü yapılacak olan sınav esnasında; sınava giren adayların dikkatini dağıtacak olumsuzlukların yaşanmaması açısından, sınav binaları çevresi ve güzergâhlarında gürültüye neden olacak çalışmaların (pazaryeri, inşaat çalışması, vb.) yapılmaması, sürücülerin korna çalmama konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.
Ayrıca sınava girecek adayların, sınava gelirken yanlarında; Bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, kalemler ile cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş, vb. takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar(şeffaf ambalaj içerisindeki su ve alyans hariç) ve eşyalarla her türlü kopya çekmeye elverişli cihazların sınavın yapılacağı binaya girmelerine izin verilmeyecektir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetten Sınav Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN