Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırat’tan Güney’e Çıkarma…

Giriş Tarihi: 21.2.2015 12:18
Fırat’tan Güney’e Çıkarma…
AK Parti Milletvekili aday adayı Avukat Abdurrahim Fırat, Güney ilçelerine çıkarma yaptı. Tekman, Hınıs, Karayazı, Karaçoban ve Çat ilçelerini ziyaret edip, teşkilat mensuplarıyla biraraya gelen Fırat, aday adaylığıyla ilgili bilgiler verdi. İlçe ziyaretlerinde teşkilat mensuplarına hitap eden Fırat, “Milletvekilli olmam halinde teşkilatlarla hep irtibat halinde olacağım, sürekli istişarelerde bulunacağım” dedi.
AK Parti Erzurum Milletvekili aday adayı Avukat Abdurrahim Fırat, adaylık başvurusunu yaptıktan sonra çalışmalarına süratle başladı. Fırat, ilk ziyaretlerini kendi bölgesi olan Güney ilçelerine gerçekleştirdi. Tekman, Hınıs, Karayazı, Karaçoban ve Çat’a gidip, burada ilçe başkanları ve teşkilat mensuplarıyla biraraya gelen Fırat, “İçinizden biri olarak yola çıktım” dedi.
ÖZGÜRLÜKLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ AK PARTİ KALDIRDI
AK Parti’nin son dönemlerde çok düşük oy aldığı Güney ilçelerinde ağırlığı olan Fırat Ailesi’nin bir mensubu olan Abdurrahim Fırat, ilçelerde yaptığı konuşmalarda AK Parti’nin özgürlüklerin önünü açtığını, ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek için ciddi adımlar attığını dile getirdi. AK Parti’de 2004 yılında siyaset yapmaya başladığını anlatan Fırat, şunları söyledi:
“AK Parti’ye girdiğimiz zaman ilkeler üzerinden siyaset yapmayı düşündüm. Bizim gibi insanların önemli sıkıntıları vardı. Bunlar neydi, inançlarımıza yönelik, bu bölgede yaşayan Türkler olsun Kürtler olsun, bu grupların kendini ifade etme ve ekonomik sorunlarımız vardı. Gerçekten bugün inanç özgürlüğü önündeki bütün engelleri AK Parti kaldırdı. Dün başörtüsüyle okula gidilemiyordu, bugün başörtüyle her yere gidilebiliyor. Bizim özlediğimiz, görmek istediğimiz demokrasi buydu. Biz, bu bölgelerde yanımızda Kürtçe kaset olduğunda, polis kontrolü olduğunda ya saklardık ya da atardık. Bugün bu konuda hiçbir sorun yok. Herkes istediği gibi harekete ediyor, hatta özel okullarda bu dilde de arzu edilirse eğitim bile alınabiliyor. Böyle bir siyasi hareket içerisinde bulunmak, kadrosunda milletvekili olmak arzusundayız.
GÜNEY İLÇELERİ İLE ERZURUM ARASINDAKİ BAĞI KURACAK ADAYIM
Erzurum’da iki AK Parti var. Bir yanda, Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Erzurum’da da yüzde 75 oy alan AK Parti var bir de Güney ilçelerinde yüzde 18-20 civarında oy alan AK Parti var. Öncelikle bu bölgelerde milliyetçilik üzerinden kendini ifade eden bir topluluk var. 150-200 yıldır bu bölgedeki insanlarla çok ciddi bağlarımız var. Bizim aile hep insanlara iyiliği söylemiş., kötü olanlardan da uzak durmalarını söylemiş, insanları barıştırmış, bir sıkıntıları olduğu zaman o sıkıntılara ortak olmuşlardır. Ben, o aileye mensup biri olarak, faydalı bir kanal açarak, bölge insanı ile Erzurum arasındaki sıkıntıları giderecek en iyi aday olacağıma inanıyorum. Bir diğer noktamız da şu, milletvekili seçildikten sonra siyaset başlıyor. Çünkü parti içerisinde bir yetkin ve gücün olacak. Yaptırım imkanın olacak. Hayvancılıkla uğraşıyoruz, çiftçilik yapıyorum aynı zamanda da avukatım. Ben de sizin gibi ticaret yapıyorum. Ben seçildiğim zaman sürekli buralarda olmak zorundayım. Yağmur yağmadığı zaman, otumuz azaldığı zaman üzülüyoruz, hayvan para etmediği zaman üzülüyoruz, otumuz fazla olduğu zaman seviniyorum. Yani sizden biriyim, sizinle aynı duyguları yaşıyorum. Sizin içinizden biriyim. Bugün burada tamamen halkın içerisinde olan insanlara konuşuyorum. Allah nasip ederse, gelip köylerinizde kalacağız. Burada sizden biri olarak ve çocukluğumdan beri sürekli halkın içerisindeyim.
Teşkilatlarla bu işler yürüyor. Milletvekilliğinde kalıcı olmak istiyorum. Bir dahaki dönem buraya geldiğimizde bu kalabalığın iki katının olması için mücadele edeceğim. Teşkilatlarımızla mutlaka istişare halinde olacağız. Halkla olmayan bir siyasetin başarılı olma şansı yok. Siyaset benim için de halk için de bir fırsattır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırat’tan Güney’e Çıkarma…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN