Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Nihat Temel: “Erzurum’un İstanbul’da Sesi Oldum”

Giriş Tarihi: 22.2.2015 17:38
AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Nihat Temel: “Erzurum’un İstanbul’da Sesi Oldum”
Başvuru dilekçesini Ankara’dan veren Ak Parti Milletvekili Aday adaylarından Prof. Dr. Nihat Temel, ayağının tozuyla geldiği Erzurum’dan hızlı başlangıç yaptı. İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürlüğü ve Kardelen TV’ye ziyaret gerçekleştiren Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’ân-ı Kerîm Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve ABD başkanı Nihat Temel,7 Haziran��da yapılacak seçimler sonrasında Erzurum’un vekilliğine talip olduğunu yineledi.
İHA Bölge Müdürü Ayhan Türkez’i beraberinde Diva Sen Başkanı Osman Temel ile birlikte ziyaret eden Prof. Dr. Nihat Temel, Erzurum’a yapacağı onlarca projesi gerçekleştirmek için aday olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Temel’in Salı günü sabah 10’da Müceldili Konağı’nda yapacağı basın toplantısı ile adaylık gerekçelerini anlatacağı öğrenildi
NİHAT TEMEL KİMDİR?
1950 yılında Erzurum’da doğdu. 1972’de Erzurum İmam Hatip Lisesi’nden, 1976’da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans (1985) ve doktora (1991) eğitimini tamamladı. 2002’de doçent, 2008’de profesör oldu. Halen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’ân-ı Kerîm Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve ABD başkanıdır. Kur’ân kıraatleri ve tecvidi alanlarında araştırmaları bulunan Temel’in eserleri şunlardır: Kıraat ve Tecvid Istılahları, Kıraat İlminde Vakf ve İbtida, Kur’ân’da Sosyal Güvenlik Kurumu Olarak İnfak, Kur’ân-ı Kerim’de Sosyo Kültürel Hayatımızda Su, Kur’ân Aydınlığında Müslüman Yol Haritası. Kur’ân Talimi ve Hatmi Seti, Kur’ân Eğitim Programı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Nihat Temel: “Erzurum’un İstanbul’da Sesi Oldum”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN