Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narman Emniyetinden Öğrencilere Milli Birlik Ve Beraberlik Konulu Konferans

Giriş Tarihi: 6.3.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Narman Emniyetinden Öğrencilere Milli Birlik Ve Beraberlik Konulu Konferans
Narman İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesince Toplum destekli polislik kapsamın da Lise düzeyindeki öğrencilere yönelik iletişim öğrenme Milli birlik ve beraberlik konulu bir seminer düzenlendi.
Belediye Konferans salonun da gerçekleştirilen Konferans sunuculuğunu yapan toplum destekli Polis Memuru Volkan Karadeniz’in seminer konusu hakkında yaptığı kısa sunumun ardından İlçe Emniyet Amiri Mehmet Bağış konuşmacı olarak öğrencilere konferans verdi. Narman Anadolu Sağlık meslek lisesi öğrencilerine verilen konferansa 150 öğrenci ve Okul idaresi ile Öğretmenler katıldı.
İlçe Emniyet Amiri Mehmem Bağış ‘Millî birlik ve beraberlik aynı zamanda millî devletin gerçekleşme vasıtasıdır.
Millî birlik ve beraberlik, önce milleti teşkil eden unsurlarda birlik ve beraberlik demektir. Millet ise tarihin bir ürünü ve bir sonucu olarak en gelişmiş toplum düzenidir.
Millet, tarihî ve sosyolojik bakımdan belirli bir aşamaya ulaşmış, belirli nitelik ve şartları, özellikleri olan bir topluluktur. Millet her şeyden önce, sınırları tarihte hazırlanmış ve mücadelelerle çizilmiş bir vatana dayanır. Milletle vatan arasındaki ilişki, vatanın millî varlığın heyecan kaynağı olmasından, toplumsal varlığımızın devamını ve düzenini toprağa-ülkeye-bağlı olarak sağlamış olmasındandır. Vatan, millet denilen insan topluluğunun, müşterek hatıralarını, iftiharlarını, gururlarını, müşterek acılarım ve isteklerini bünyesinde taşır. Vatan, geçmişin kültür mirasını ve zenginliğini içinde saklar. Millet, bu sözünü ettiğimiz vatan üzerinde aynı dille, aynı duyguyla kültür birliği kuran bir bütün haline gelmiş, şuurlu insan topluluğudur. Milletin oluşmasında, vatan (yurt) birliği yanı sıra dil, kültür ve ideal birliğinin de önemli rolü ve yeri vardır. Dil, birlikte, bir arada yaşayan insanların karşılıklı anlaşma vasıtasıdır. Anlaşan insanlar bir arada yaşarlar. Ortak anlaşma vasıtası olarak dil, millet varlığına en kuvvetli bir basamak teşkil eder. Milleti oluşturan insanların arasında dil birliği kadar, kültür birliğinin de değeri ve rolü vardır. Kültür, bir toplumun sahip olduğu maddî ve manevî kıymetlerden oluşan bir bütündür. Kültür, bir toplumu diğer bir toplumdan ayırt eden özel bir hayat tarzını da belirler. İnsanoğlunun tabiat ile etkileşiminden doğan kültür, insan tabiatının bir eseridir. Kültür, varlığını ve sürekliliğini toplum yaşamına borçludur. Kültürün, millet dediğimiz varlığın oluşmasında büyük rolü vardır. Kültür gücü olmayan millet, tarihte varlığını ispatlayamaz ‘dedi. Konferans sonun da öğrencilere güvenli internet ve bilgilendirme broşürü ve kitap ayracı dağıtıldı.
Narman İlçe Emniyet Amirliği Toplum destekli polislik kapsamın öğrencileri bilgilendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerinin devam edeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narman Emniyetinden Öğrencilere Milli Birlik Ve Beraberlik Konulu Konferans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN