Vali Altıparmak: “08 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Vali Altıparmak: “08 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”
Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Dr. Altıparmak, mesajında şunları kaydetti; “Toplumumuzda, aile ocağının temel taşı durumundaki kadınlarımızın, aile içindeki ve toplum yaşamımızdaki yerinin anlatılması ve onların karşılaştıkları sorunların doğru olarak tespit edilerek, bu sorunlara çözüm üretilmesi için, gerekli toplum bilincinin oluşturulması amacıyla, çağdaş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de, 8 Mart tarihi “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmaktadır.
Türk toplumunda ve aile yaşamımızda seçkin ve saygın yeri olan kadınlarımızın, bu anlamlı ve özel günlerini içtenlikle kutluyor, kendilerine hak ettikleri saygıyı gören, sorunlarının çözüldüğü, sağlıklı huzurlu bir yaşam ve dünya diliyorum.
“Dünya yüzünde gördüğünüz her şey kadının eseridir” diyen büyük önderimiz Atatürk, dünyadaki gelişmiş birçok ülkeden önce, Türk Kadınına, seçme ve seçilme hakkını, 05 Aralık 1934 tarihinde yasal düzenleme ile vererek, Türk Kadınını, dünya kadınlarının önüne geçirmiştir.
Bugün, dünyadaki ve ülkemizdeki birçok olumsuzluğun nedeni, kadının sosyal hayattaki gerçek yerini alamamasından kaynaklanmaktadır. Dünya’yı, bu olumsuzluklardan ve çıkmazlardan, ancak kadının “Anne sevgisi ve ince duygusu” kurtarabilir. Çünkü çocuklarımızı, kadınlarımız ve anneler geleceğe hazırlamaktadır.
Daima özverinin, sevginin kaynağı ve temsilcisi olan Türk kadınının yüreği, sevgi yumağından oluşur. Bu nedenle de, sürekli sevgi ve özveri ile toplumdaki seçkin yerini alır.
Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutluyor, kadınlarımıza şiddetten uzak ve daha mutlu bir yaşam diliyorum ve kadına şiddeti reva gören herkesi insaf ve hoşgörüye davet ediyorum.
Beşeriyetin annesi bütün kadınlarımıza sağlıklı ve mutlu bir dünya temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Altıparmak: “08 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN