Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, mesajında kadınların tarihin her döneminde üstün gayret ve fedakârlık gösterdiğini, devletin ve milletin toplumsal hayatının merkezinde kadının yer aldığını ifade etti.
Abdulhakimoğulları , 8 Mart kadınlar günü mesajında kadınları “Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren” kişiler olarak gördüğünü belirtti.
Abdulhakimoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi:
‘’Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, tarihin her döneminde üstün gayret ve fedakarlık örneği gösterdiğini, devlet ve milletin temelinde ve toplumsal hayatın merkezinde yer almaktadırlar. Sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğin şekillendirilmesinde önemli rol üstlenmektedir. Aile kurumunun temel taşı değerlerimizin temsilcisi taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur. Sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanan kadınlarımız, ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarının bulunduğu bir gerçektir. Ailede ilk öğretmen olarak kadınların görev yapması, kadınların önemini bir kez daha ortaya koymaktadır’’
Abdulhakimoğulları mesajını şöyle sürdürdü:
‘’ Millet olarak baş tacı ettiğimiz kadınlarımız, şefkat ve merhamet kahramanları olarak gelecek nesillerin yetişmesinde önemli görevler ifa etmektedirler. Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın, bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum ‘’
Abdulhakimoğulları, ayrıca il müdürlüğü olarak 8 mart kadınlar gününde bir kaç günlük programlar gerçekleştirdiklerini belirterek, seminerler ve kutlama programlarına yoğunlaştıklarını, sivil toplum kuruluşlarıyla ortak programlar düzenlediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN