Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen:

Giriş Tarihi: 10.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin teşebbüsüyle Bursa’dan ve Trabzon’a karşılıklı haftada üç gün uçuş başlatan Anadojet’in ilk seferleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı törenle start aldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, törende yapığı konuşmada, “Bölgesel havacılık projesi ile hava yolu taşımacılığında ülkemiz adeta çağ atlamıştır” dedi.
Bursa Yenişehir Havaalanı’nda düzenlenen törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erzurum’un artık sahipsiz olmadığını ifade ederek, "Bugün Bursa Yenişehir’deyiz. Bursa’nın en güzel beldesindeyiz. Sıla-i rahim denen güzel bir gelenek var. Çok güzel birşey. Büyükleri ziyaret, hemşehrileri, dostları, hastaları ziyaret. Düğünde, taziyede bulunmak. Bir el öpmek, dua almak. Siz sıla-i rahim yapacaksınız. Her hafta cuma namazında hoca efendinin minberden okuduğu, içinde akrabayı gözetmenin, anne baba dostlarını aramanın fazileti anlatılır. Bir günlüğüne de olsa Erzurum’a gideceksin. Bizim işimiz bu, herkesi ziyaret etmek . Erzurum eksi 45’i de görmüş. Herkes şikayet ediyormuş, bu kadar soğuk olur mu diye. İhtiyar ninenin biri, ’Olur, çünkü Erzurum sahipsiz’ demiş. Erzurum sahipsizdi. Sahibi var şimdi. Sizler, bizler, THY var. Erzurum’a Bursa’dan uçacaksınız. Emsali seferlerimize de inşallah kısa zamanda görelim. Niye Diyarbakır, Van, Muş olmasın. Bunların hepsi olur, siz sahip çıkın yeter. THY bunları yapmak için hazır bekliyor. Niye Balkanlar’da bir Filibe olmasın diye aklıma geliyor. Bunları konuşmanın zamanı geldi. Belki 7 Hazirana bakacağız. 8’inden sonra bunları daha güzel konuşacağız diye aklıma geliyor. Hayırlı olsun" dedi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de, “Bölgesel havacılık projesi ile hava yolu taşımacılığında ülkemiz adeta çağ atlamıştır” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Günümüzde havayolu taşımacılığı, hızlı gelişen teknolojik gelişmelerin neticesinde en güvenli, en etkin ve en konforlu ulaşım araçlarından biri haline gelmiştir. Havayolu taşımacılığı, geçen yüzyılın başlarından itibaren günümüzde devrim niteliğinde çok büyük genişlemeler sahne olmuştur. 1980’li yılların ortalarından itibaren özel havayolu şirketlerinin sistemdeki yerini alması, Türkiye’de havayolu ulaşımının gelişmesinde önemli bir adım olarak değerlendirilmiştir. Bununla birlikte 2003 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve her bir vatandaşımızın hayatında en az bir kez uçağa binecektir sloganıyla karakterize edilen bölgesel havacılık projesi ile hava yolu taşımacılığında ülkemiz adeta çağ atlamıştır. 2960 yılında 713 bin 217 olan yolcu sayısı 2010’a gelindiğinde 102 milyon 705 bin 805’e ulaşmıştır. Bugün burada son derece önemli ve bir o kadar da anlamlı bir hava yolu buluşmasıyla sizlerle bir aradayız. Anadolu Jet’in başlattığı bu uygulamayla ülkemizin ticaret ce sanayi kenti Bursa’dan Erzurum ve Trabzon’a haftada üç kez direkt seferler karşılıklı olarak yapılacaktır. Büyükşehirlerin ticari hayatını renklendirip, geliştirecek olan bu seferleri Erzurumlular olarak çok önemsiyoruz.”
Törene Erzurum’dan AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN